120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

The-Feed-In-Tariffموضوع تعرفه های تشویقی برای تولید برق و حرارت از انرژی های تجدیدپذیر در بسیاری از کشور به موضوع داغ روز تبدیل شده است. بنا به اظهارات گِرِک بارکر، وزیر تغییرات آب و هوای انگلیس و مطابق قانون تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر (Renewable Heat Incentive – RHI) ، از این پس ساکنان و مالکین خانه در این کشور در ازای تولید حرارت از طریق از پنل های حرارتی خورشیدی، زیست توده (بیومس) و پمپ های حرارتی وجه نقد دریافت خواهند کرد.

سابقه قانون تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر در انگلیس به سال 2009 میلادی بر می‌گردد، اما از آن زمان تا کنون تأخیراتی متوجه اجرایی شدن این قانون و تعیین سطوح مختلف برای تعرفه‌ها بوده است که موجب شده بود موضوع تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر بلاتکلیف بماند.

قانون تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر که در انگلیس جاری شده است شامل سیستم‌هایی از قبیل پمپ های حرارتی هوا به آب، پمپ های حرارتی با منبع زمین گرمایی یا آب، بویلرهایی که انرژی آنها از زیست توده تأمین می‌شود و تیوب های حرارتی خورشیدی می‌شود. تعرفه در نظر گرفته شده برای تولید حرارت از منابع تجدیدپذیر بسته به نوع سیستم مورد استفاده از 0.08 تا 0.22 یورو (7.3 تا 19.2 پنس) به ازای هر کیلووات ساعت متغیر خواهد بود. نرخ نهایی تعرفه‌ها قرار است که تا پاییز سال جاری نهایی و اعلام گردد.

طبق قانون تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر که برای مدت 7 سال در نظر گرفته شده است، پرداختها به صورت سه ماهه صورت خواهد پذیرفت. دپارتمان انرژی و تغییرات آب و هوا (DECC) می‌گوید تعرفه ها بر اساس هزینه پیش بینی شده برای تولید حرارت از انرژی های تجدپذیر در طی 20 سال آینده تنظیم و تعریف شده است. همچنین در اکثر موارد، پرداختها بر اساس حرارت تقاضا شده از هر ملک صورت خواهد پذیرفت. در صورتیکه متقاضیان از بسته‌های مونیتورینگ و اندازه‌گیری DECC استفاده نمایند، سالانه 230 پوند برای حرارت تولید شده توسط پمپ های حرارتی و 200 پوند برای حرارت ایجاد شده بوسیله بویلرهای زیست توده به صورت مازاد دریافت خواهند کرد.

بدین ترتیب، کسانی که قصد داشته باشند بر روی تأمین انرژی حرارتی مورد نیاز خود از طریق انرژی های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کنند، با اتکا به قانون تعرفه تشویقی حرارت تجدیدپذیر و یا برنامه “تعامل سبز” می‌توانند با آسودگی خاطر به امر مبادرت ورزند. عدم قطعیت در تعرفه ها که طی سالهای گذشته در انگلیس وجود داشت، باعث گردیده بود تا بسیاری از مردم، نصب سیستم‌های تجدیدپذیر را در منازل خود به تعلیق درآورده و به جای آن از سوختهای فسیلی استفاده کنند.

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×