120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

csp-how-it-works

شرکت آمریکایی سولارریزرو (SolarReserve) قصد دارد یک نیروگاه خورشیدی عظیم به ظرفیت 600 مگاوات در عربستان سعودی احداث کند. این شرکت پیشنهاد فنی خود را به مقامات سعودی ارایه کرده و امیدوار است بتواند برنده مناقصه نیروگاه خورشیدی 600 مگاواتی مورد نظر که بخشی از تعهدات دولت عربستان برای رسیدن به 42 گیگاوات انرژی خورشیدی است باشد.

دولت عربستان اعلام کرده است که تا پایان سال جاری 1100 مگاوات انرژی خورشیدی به صورت فتوولتائیک و 900 مگاوات انرژی خورشیدی حرارتی را از طریق مناقصه واگذار خواهد نمود.

شرکت سولارریزرو امیدوار است بتواند ظرفیت‌های موجود در بخش فتوولتائیک و حرارتی را در یک منطقه با هم ادغام نماید که شامل 4 برج حرارتی خورشیدی مجهز به سیستم ذخیره سازی و 400 مگاوات انرژی خورشیدی فتوولتائیک خواهد بود. به این ترتیب، ادغام این دو نیروگاه در یکدیگر باعث خواهد شد سیستم فتوولتائیک در طول روز به تولید انرژی مورد نیاز پرداخته و انرژی تولید شده توسط سیستم برجهای حرارتی در سیستم ذخیره سازی آن و برای ساعات بعدازظهر ذخیره گردد. مجموع ظرفیت این نیروگاه‌ها 600 مگاوات تخمین زده شده است.

دولت عربستان علیرغم برخورداری از ذخایر بزرگ نفتی، تمایلی به استفاده از آن نداشته و ترجیح داده است تا با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر امکان صادرات آن هر چه بیشتر آنرا برای خود فراهم سازد.

شرکت سولارریزرو اخیراً در آفریقای جنوبی مشغول به ساخت سه نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک به ظرفیت 246 مگاوات بوده است. همچنین این شرکت پیش‌بینی می‌کند در پروژه‌های آتی کشور چین که در حدود 3000 تا 5000 مگاوات تخمین زده شده است، شرکت نماید.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×