120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ساختمان خورشیدی مدولار با قابلیت جابجایی

شرکت ساختمانی سیاره آبی (Blue Planet Buildings) که در سیدنی استرالیا مستقر است، با طراحی و ساخت یک ساختمان خورشیدی مدولار با قابلیت جابجایی، موفق به کسب جایزه کسب و کار استرالیا برای بهترین محصول سازگار با محیط زیست در سال 2013 گردید. به گفته این شرکت، در ساختار این سازه از پانل های خورشیدی بهره گرفته شده است که بر روی بام آن نصب شده‌اند و برق مورد نیاز تجهیزاتی مانند تهویه مطبوع، کامپیوترها و سیستم های آب گرم را فراهم نموده و به همین دلیل، تولید کربن آن صفر است.

به گفته مدیر عامل شرکت ساختمانی سیاره آبی، ساخت و تأمین انبوه این ساختمان خورشیدی مدولار با قابلیت جابجایی برای شرکت‌های ساختمانی، دستگاه‌های دولتی، معادن و مزارع در داخل و خارج از کشور استرالیا آغاز شده است. این ساختمان قابلیت استفاده به صورت متصل به شبکه (On grid) و مستقل از شبکه (Off grid) داشته و مجهز به سیستم ذخیره سازی (باتری) می‌باشد. نکته قابل توجه در این ساختمانها، قابلیت حمل و جابجایی آنها می‌باشد و این امکان وجود دارد که ظرف مدت حداکثر یکساعت در محل جدید نصب و آماده سکونت گردند.

چنین ساختمان‌هایی علاوه بر اینکه یک ساختمان Net-Zero محسوب می‌گردند، برای استفاده در شرایط بحرانی از قبیل مناطق زلزله زده نیز بسیار کاربردی خواهند بود.

 

مترجم و نویسنده: نگار میرزامحمدی


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×