120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

نیروگاه بادی فراساحلی  انگلیس

خاتمه یافتن موفقیت آمیز پروژه نیروگاه بادی فراساحلی Greater Gabbard به ارزش ۱٫۳ میلیارد پوند انگلیس در نزدیکی سواحل Suffolk خبر از پیشرفت انگلیس در صنعت انرژی بادی فراساحلی و توسعه روزافزون این صنعت به همراه دارد. مجموع ۱۴۰ دستگاه توربین بادی بکار رفته در این نیروگاه، توانی معادل ۵۰۰ مگاوات داشته و سالانه ۱۷۵۰ گیگاوات ساعت برق تولید خواهند کرد. این پروژه باعث شده است تا ۵۰۰ میلیون پوند به اقتصاد محلی کمک شود.

این نیروگاه بادی که قادر به تأمین برق مورد نیاز ۴۱۵۰۰۰ خانوار است به عنوان دومین نیروگاه بزرگ بادی فراساحلی در دنیا شناخته شده است. مقام نخست نیروگاه های بادی فراساحلی از لحاظ بزرگی نیز به نیروگاه London Array در انگلیس تعلق دارد. بنابراین، کشور انگلیس با در اختیار داشتن دو نیروگاه بادی بزرگ دنیا، پیشتاز صنعت انرژی بادی فراساحلی است.

برخلاف رشد سریع صنعت انرژی بادی فراساحلی در انگلیس، انتقادات شدیدی به این صنعت وارد شده است. یکی از مهمترین این انتقادات، عدم وجود زنجیره تأمین داخلی در این کشور است که عمدتاً از عدم تعریف هدفهای مشخص برای حذف کربن از طرف دولت ناشی می‌گردد. منتقدین اعتقاد دارند در صورت همکاری متقابل دولت و صنعت، زنجیره تأمین محلی قابل قبولی در این کشور شکل خواهد گرفت که قطعاً تأثیر بسزایی در رشد روزافزون انرژی بادی فراساحلی در انگلیس خواهد داشت.


  1. فهيمه

    با سلام
    آیا توربینهای ساحلی در ابهای رود خانه های اروند و کارون و یا اطراف آن میتوان استفاده و راه اندازی کرد.
    لطفا به ایمیلم پاسخ دهید
    با تشکر

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×