120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ساختمان انرژی صفر

بزرگترین ساختمان انرژی صفر دنیا در قلب صحرای آریزونا در آمریکا جای گرفته است. این ساختمان انرژی صفر بزرگترین ساختمانی از این دست است که تأییدیه مؤسسه بین‌المللی آینده زندگی (International Living Future Institute) را دریافت کرده است.

این ساختمان، بزرگترین ساختمانی در جهان است که تأییدیه‌ای از مؤسسه ILFI دریافت نموده است. این ساختمان سیمانی قدیمی با مساحتی در حدود 16553 فوت مربع (1538 متر مربع) در سال 1970 میلادی ساخته شده بود و تغییر و اصلاح الگوی مصرف و کارایی انرژی در این ساختمان نزدیک به 10 ماه به طول انجامیده است. تبدیل چنین ساختمانی به یک شاهکار در کارایی انرژی و خلق یک ساختمان انرژی صفر بسیار شگفت انگیز است.

مجری طریح تبدیل این ساختمان قدیمی به یک ساختمان انرژی صفر معتقد است که تصور این موضوع برای بسیاری از صاحبان خانه‌های قدیمی بسیار دشوار است که بتوان یک ساختمان مخرویه را به یک ساختمان با معماری پایدار تبدیل نمود.

برای اینکه یک ساختمان به عنوان ساختمان انرژی صفر لقب بگیرد بایستی مصرف انرژی خالص آن طی یکسال صفر باشد. بزرگترین ساختمان انرژی صفر دنیا توسط شرکتهای DPR Construction و SmithGroupJJR طراحی و اجرا شده است.

مشخصات این ساختمان بدین شرح است:

  • مجهز به یک دودکش خورشیدی 87 فوتی جهت ایجاد تهویه غیرفعال هوا
  • دارای 90 پنجره قابل کنترل که به سیستم کنترل انرژی مجهز بوده و بر اساس دماهای داخل و خارج باز و بسته شدن پنجره‌ها را کنترل می‌کند.
  • مجهز به 82 لوله نوری خورشیدی جهت رساندن نور خورشید به داخل اتاقها
  • وجود 12 دستگاه فن بسیار بزرگ که قطر هر یک 2.5 متر می‌باشد
  • یک سوییچ مخصوص برای حذف بارهای اضافی ساختمان به منظور کاهش میزان مصرف
  • چهار دستگاه برج خنک کن تبخیری برای تأمین هوای خنک مورد نیاز ساختمان
  • مجموعه از پنل‌های خورشیدی به ظرفیت 79 کیلووات که به صورت یک سایبان نیمی از فضای پارکینگ را نیز تأمین می‌کند.

 


  1. مهتاب

    سلام.ممنون

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×