120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

aerodyn6.5mwمراحل پایانی مونتاژ نخستین نمونه توربین بادی فراساحلی 6.5 مگاواتی سوپرکامپکت با طراحی آیرودین (Aerodyn) توسط شرکت چینی مینگ یانگ و در نزدیکی رود یانگ تسه رو به اتمام است. قرار است این توربین بادی که از سیستم محرک سوپرکامپکت بهره می‌گیرد در سپتامبر سال جاری میلادی راه‌اندازی شده و پس از آن به مزرعه بادی فراساحلی لُنگ یوان منتقل گردد.

شرکت چینی مینگ یانگ شریک تجاری آیرودین محسوب شده و دارنده پروانه استفاده از توربین بادی 3 مگاواتی SCD3MW و توربین بادی فراساحلی 6.5 مگاواتی است. توربین بادی فراساحلی جدید این شرکت در دو تیپ 6 مگاواتی با قطر روتور 140 متر برای استفاده در شرایط باد کلاس 2 (IEC II) و 6.5 مگاواتی با قطر روتور 130 متر برای استفاده در شرایط باد کلاس 1 (IEC I) طراحی شده است.

صرف نظر از طراحی منحصر به فرد این توربین بادی و استفاده از دو پره در روتور آن، روتور تک یاتاقانه، گیربکس خورشیدی دو مرحله‌ای و ژنراتور مغناطیس دائم از مشخصه‌های اصلی این توربین SCD (سوپر کامپکت درایو) محسوب می‌گردند. تمامی متعلقات سیستم محرک این توربین بادی بر روی یک شاسی ریخته‌گری شده نصب می‌گردد. به گفته سازنده، حمل دریایی قطعات این توربین بادی فراساحلی و نصب آسانتر آن در دریا که فقط با یک بار بلند کردن مجموعه بالایی توربین امکانپذیر است، از دیگر مزایای آن محسوب می‌گردد.

شاسی اصلی نگهدارنده گیربکس و ژنراتور، پوسته گیربکس و ژنراتور و هاب این توربین بادی فراساحلی در چین ریخته‌گری شده و کلیه قطعات داخلی گیربکس آن از آلمان تأمین شده است. مونتاژ گیربکس توسط شرکت مینگ یانگ و در کشور چین صورت گرفته است. همچنین ژنراتور و یاتاقان روتور که قطری در حدود 3.5 متر دارد در آلمان ساخته شده است.

جنس پره های توربین بادی فراساحلی 6.5 مگاواتی مینگ یانگ که هر یک 69 متر طول دارند از فایبرگلس تقویت شده می‌باشد با رسیدن یک طوفان دریایی ، این پره ها به منظور محافظت از توربین به صورت افقی و به حالت قفل درمی‌آیند. همچنین به منظور کاهش بارهای وارده بر سازه این توربین بادی، با آزاد شدن قفل سیستم یاو ، مجوعه فوقانی آن قادر به چرخش در شرایط متغیر باد خواهد بود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×