120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ocean-thermal-energy-conversion-otec-lgشركت لاكهیدمارتین و گروه رینوود (Lockheed Martin & Reignwood Group) قراردادی را برای طراحی یك نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC) به ظرفیت 10 مگاوات منعقد ساخته‌اند كه در صورت اتمام این پروژه، بزرگترین نیروگاه جهان در نوع خود خواهد بود.

شركت لاكهیدمارتین پرچمدار توسعه صنعت نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس بوده و تا كنون 19 اختراع را به نام خود ثبت نموده است. قرارداد اخیر شركت لاكهیدمارتین و گروه رینوود برای طراحی نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس به ظرفیت 10 مگاوات گامی اساسی در تجاری شدن این نوع نیروگاه به شمار می‌رود.

دان هلر، نایب رئیس مشاركت لاكهیدمارتین، می‌گوید: “اقیانوسها چندین تراوات انرژی را در خود ذخیره كرده‌اند و می‌توانند به عنوان یك منبع انرژی پاك مورد استفاده قرار گیرند. استحصال انرژی نهقته در دل اقیانوسها این امكان را فراهم می‌سازد تا علاوه بر دستیابی به انرژی پاك، باعث افزایش و ارتقای امنیت جهانی، بهبود اقتصاد و از همه مهمتر حفظ سلامت محیط زیست برای نسلهای آینده خواهد گردید.”

طی این قرارداد اولیه، شركت لاكهیدمارتین خدمات طراحی و مهندسی، مدیریت پروژه و خدمات مهندسی ارایه خواهد نمود. به گفته مدیر ارشد اجرایی گروه رینوود، امضای این قرارداد بازتابی از تمایل شدید طرفین برای گسترش پروژه‌های انرژی پاك بوده و نشان از رضایت طرفین برای دستیابی به یك منبع جدید از انرژی پاك كه سود آن عاید تمامی ملتها خواهد شد، دارد.

 


  1. مرتضي

    ممنون از مطالبتون! واقعا سايت بي نظيري داريد. فوق العاده است. اگه تو دانشگاههها آدرس سايتتون رو بزنيد بچه هاي مهندسي خيلي واسشون جذابه اين مبحث! من خودم دارم روي بازيافت حرارت از پالايشگاه ها كار ميكنم. براتون از خدا اجر دنيوي و اخروي درخواست ميكنم. ياعلي مدد

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×