120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

استادیوم خورشیدی

در حالیکه کمتر از شش ماه به آغاز جام جهانی 2014 برزیل باقی مانده است، یک استادیوم دیگر فوتبال در برزیل به انرژی خورشیدی مجهز گردید. به این ترتیب، استادیوم خورشیدی Itaipava Arena در شهر São Lourenço da Mata با استفاده از سیستم فتوولتائیک نصب شده بر روی سقف آن قادر خواهد بود تا 1 مگاوات برق از خورشید تولید نماید. تخمین زده شده است که برق تولید شده توسط این سلولهای خورشیدی تا 30% از کل برق مورد نیاز این استادیوم را تأمین نماید.

این استادیوم خورشیدی در برزیل از سیستم گرمایش خورشیدی برای سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و رختکن نیز بهره خواهد جست. استادیوم Itaipava در بازیهای جام جهانی 2014 برزیل میزبان سه بازی ایتالیا – کاستاریکا، ساحل عاج – ژاپن و آلمان – آمریکا خواهد بود.

چندی پیش نیز، استادیوم Mineirão در برزیل که میزبان چند بازی از بازیهای جام کنفدراسیون‌ها بود، تجهیزات خورشیدی مورد نیاز خود را با قیمتی در حدود 16.1 میلیون دلار نصب و آماده بهره‌برداری نمود. همچنین استادیوم Estadio De Maracana در ریودوژانیرو برزیل، تعداد 1500 پنل خورشیدی به مجموعه پنلهای خورشیدی نصب شده بر روی سقف خود اضافه نمود.

از آنجا که برزیل به زودی میزبان بازیهای جام جهانی خواهد بود، بهره‌برداری از استادیوم خورشیدی در طول بازیها، فرصت بسیار مناسبی برای به رخ کشیدن پتانسیل این کشور آمریکای لاتین در استفاده از انرژی خورشیدی خواهد بود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×