120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ziggurat-pyramid

شاید این مطلب ارتباط چندانی با موضوع اصلی این پایگاه علمی نداشته باشد. اما خبری است که به راحتی نیز نمی‌توان از کنار آن گذشت! بلی! باز هم یکی از شگفتی‌های دنیا در دبی در حال شکل‌گیری است. درست در قلب امارات متحده عربی و در شهر دبی، یکی از عجایب دنیا که تلفیقی از هنر معماری مایان‌ها و مصری‌هاست ساخته خواهد شد. این ساختمان عجیب که زیگورات نام دارد، سازه‌ای است که از معماری پایدار بهره جسته و تمامی انرژی مورد نیاز خود را از منابع طبیعی انرژی بدست خواهد آورد.

نام زیگورات از برجهای باستانی بلند و هرمی شکلی برگرفته شده که در دره بین‌النهرین بنا شده بودند. این سازه عظیم که مساحتی در حدود 2.3 کیلومتر مربع را پوشش خواهد داد، یک ساختمان سبز محسوب شده و قادر خواهد بود تا به صورت کاملاً مستقل از شبکه و صرفاً با استفاده از انرژی خورشیدی، بخار آب، باد و سایر منابع طبیعی انرژی، نیاز خود را مرتفع سازد. این ساختمان کربن خنثی، به شکل یک هرم ساخته خواهد شد و به زودی قریب به یک میلیون نفر در آن زندگی خواهند کرد! بنابراین، ساختمان زیگورات فقط 10% از فضایی را که برای سکونت چنین جمعیتی نیاز می‌باشد به خود اختصاص می‌دهد.

زندگی در این شهر هرمی شکل به صورتهای افقی و عمودی در جریان بوده و از یک سیستم حمل و نقل عمومی کارا بهره می‌گیرد. همچنین در این سازه از یک سیستم تشخیص چهره جهت حفظ مسائل امنیتی استفاده خواهد شد.

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×