120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

1_warren_buffett_bnفعال سرشناس اقتصادی، وارن بافت که هوش سرشار وی در زمینه‌های اقتصادی زبانزد فعالان حوزه‌های مختلف اقتصادی است، اخیراً با انعقاد قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار با شرکت زیمنس آلمان، تعداد زیادی توربین بادی خریداری نموده است که گفته می‌شود تا کنون بزرگترین خرید یکجا در صنعت انرژی بادی بوده است. قرارداد خرید توربین‌های بادی زیمنس، از طریق یکی از شرکتهای آقای وارن بافت با نام هلدینگ میدامریکن انرژی (MidAmerican Energy) و برای اجرای یک پروژه نیروگاه بادی در ایالت آیووا صورت گرفته است.

بنابه گزارش اکونومیک تایمز، قیمت توربین‌های بادی نسبت به سال 2009 میلادی با افت 26 درصدی مواجه بوده است، به همین دلیل اجرای یک پروژه نیروگاه بادی با ظرفیت 1050 مگاوات برای شرکت میدامریکن انرژی و صاحب آن، آقای وارن بافت بسیار جذابتر از سالهای پیش به نظر می‌رسد. وارن بافت نه تنها آینده روشنی برای صنعت انرژی بادی متصور است، بلکه در دیگر بخش‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر نیز سرمایه گذاری نموده است. در این بین می‌توان به سرمایه‌گذاری وی در پروژه‌های خورشیدی شرکت SunPower در دره آنتلوپ که ارزشی در حدود 2 تا 2.5 میلیارد دلار داشت اشاره نمود.

در آخرین معامله وارن بافت ، شرکت زیمنس آلمان متعهد شده است تا 448 دستگاه توربین بادی را برای شرکت میدامریکن انرژی تأمین کند. به گفته زیمنس، این تعداد توربین بادی، برق مورد نیاز حدوداً 320 هزار خانوار را تأمین خواهد نمود. این شرکت آلمانی، همچنین مسئولیت تعمیر و نگهداری توربین‌های بادی را برعهده خواهد داشت.

ایالت آیووا یکی از مستعدترین مناطق برای استحصال انرژی از باد می‌باشد و در سال 2012 میلادی، 24% از برق مورد نیاز این ایالت از انرژی بادی تأمین شده است

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×