120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

مهمانان و بازدیدکنندگان جام جهانی فوتبال 2022 قطر در کجا اقامت خواهند داشت؟ آیا یکی از بهترین و هیجانی‌ترین گزینه‌ها، اقامت در نخستین هتل های شناور دنیا خواهد بود؟

پیش‌بینی شده است که جام جهانی فوتبال 2022 نزدیک به 220 میلیارد دلار آمریکا، برای دولت قطر هزینه داشته باشد. این رقم در مقایسه با هزینه‌های جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تقریباً 60 برابر بیشتر است! این نخستین بار است که یک کشور در خاورمیانه به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال انتخاب شده است، اگر چه این انتخاب با انتقادات و اعتراضاتی نیز همراه بود.

هتل شناور قطر جام جهانی 2022

مقامات قطری در پاسخ به اعتراضات و ابهاماتی که در رابطه با توانمندی این کشور در میزبانی جام جهانی 2022 وجود دارد در حال برنامه‌ریزی گسترده برای ساخت هتل های شناور ، ویلاهای مجلل، پارک‌های آبی و امکاناتی دیگر در حاشیه ساحل دوحه می‌باشند. این اقدامات موجب خواهد شد امکان اقامت و پذیرایی از بازدیدکنندگان بیشماری که به این کشور هجوم خواهند آورد مهیا گردد.

در این پروژه دو شرکت مهندسی معماری سیگه (Sigge Architects) و Global Accommodation Management همکاری خواهند داشت. دلیل برگزیدن این دو شرکت توسط مقامات قطری، اعتبار آنها در مباحث مهندسی سبز و معماری پایدار است.

از ویژگی‌های هتل های شناور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • هتل ها و مجموعه‌های آپارتمانی لوکس آنها بخشی از جزیره جدیدی خواهند بود که در ساحل دوحه واقع شده که اوریکس (Oryx Island) نامیده می‌شود. این جزیره برای تأمین انرژی مورد نیاز خود به تأسیسات مستقل مجهز شده و به طورکامل مستقل از شبکه برق قطر عمل خواهد کرد.
  • امکان اقامت 25000 نفر در هتل های شناور قطر و مجموعه‌های آپارتمانی مجلل آنها وجود خواهد داشت.
  • جهت تردد مهمانان بین جزیره و ساحل دوحه از خودروهای برقی، تاکسی‌های آبی، قایقهای لوکس و خصوصی استفاده خواهد شد.
  • هتل های شناور به منظور حذف محدودیتهای ناشی از زیرساختهای محیط اطراف، به سیستم تصفیه فاضلاب ، تولید برق و بازیافت مستقل مجهز خواهند بود.
  • در این هتل های شناور، از دکوراسیون داخلی بسیار لوکس و مدرن به همراه دیوارهای شیشه‌ای گرانقیمت جهت استفاده از منظره دریا بهره گرفته خواهد شد.

اگر چه تا به حال آثار احتمالی هتل های شناور بر روی محیط زیست به طور شفاف مورد بررسی قرار نگرفته است، اما می‌توان به آن به عنوان راه حلی مبتکرانه و پیش‌بینانه در عصر ذوب شدن یخها نگریست.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×