120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

همواره تولید نیروی برق از منابع تجدیدپذیر و پاک، آرزوی تمامی افراد دوستدار محیط زیست بوده است. خبر خوش برای علاقمندان به این موضوع، فعالیت جزیره ای است که با تولید آب و برق مورد نیاز خود از انرژی بادی و هیدروپاور، چنین رویایی را به واقعیت تبدیل کرده است. مزرعه بادی El Hierro که در جزیره ای با همین نام احداث شده است، در اواخر ماه ژوئیه است، افتتاح می‌شود. این جزیره که کوچک‌ترین جزیره اسپانیا است، دارای صخره‌ها و کوه‌های شیب‌دار بوده که برای استحصال باد از آن سوی ساحل اقیانوس اطلس در آفریقا بسیار ایده‌آل است.

در این نیروگاه بادی که 11.5 مگاوات ظرفیت دارد، پنج توربین بادی در نوار شمال شرقی El Hierro نصب‌شده است. برق تولیدی این نیروگاه بادی، برای تامین نیاز برق 10 هزار سکنه این جزیره و همچنین برق مورد نیاز در کارخانه‌های آب شیرین‌کن آن کفایت می‌کند. اگر چه جزایر دیگری در سراسر جهان از انرژی خورشیدی یا باد برای تولید برق مورد نیاز خود استفاده می‌کنند، اما کارشناسان معتقدند که این جزیره نخستین خشکی است که قادر است با ترکیب ‌کردن نیروی آب و باد و بدون اتصال به هیچ گونه شبکه خارجی برق مورد نیاز خود را تأمین کند.

Wind_turbine_2.5mw_on_el_hierro_island

توان مازاد توربین‌های بادی برای پمپاژکردن آب شرب از مخزنی در نزدیکی بندر به مخزنی بزرگ‌تر که برای مصارف آتش‌نشانی تعبیه شده است منتقل می‌شود که این مخزن در حدود 700 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. زمانی هم که هیچ بادی برای به حرکت درآوردن توربین های بادی وجود ندارد، آب برای تولید برق از طریق توربین های آبی به مخزن پایین‌تری منتقل می‌شود. گفته شده است که مقاماتی از دانمارک، ژاپن، هاوایی و اندونزی به این مزرعه بادی علاقه نشان داده‌اند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×