120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

راه‌اندازی توربین‌های بادی در اردبيلبه گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علیرضا علیزاده صبح امروز در نشست با فرماندار نیر، اظهار کرد: امروزه استفاده از انرژی خورشیدی بادی و نصب پانل های تبدیل انرژی خورشیدی به برقی مورد استفاده قرار می گیرد که ما نیز از 2 سال پیش سعی کردیم تا در مناطقی که امکان برق رسانی وجود ندارد یا تعداد خانوارها بسیار کم است از این شیوه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: استان اردبیل با توجه به شرایط اقلیمی در زمینه تولید برق از طریق توربین های بادی وضعیت مناسبی دارد به طوری که اغلب مناطق استان اردبیل در فصول مختلف با پدیده وزش باد و یا تندبادهای شدید رو به روست که خود این امر به تولید برق از طریق توربین های بادی کمک می کند.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل با تصریح به اینکه استفاده از توانمندی تولید انرژی به روش های جدید و مدرن در دستور کار است و استان اردبیل باید از این ظرفیت بهره مند شود, گفت: بعد از نتایج مثبتی که از نصب توربین های بادی در منطقه سرعین گرفته ایم این امر در سایر مناطق استان در دستور کار است به طوری که دومین توربین بادی استان اردبیل به زودی در نیر نصب می شود.

علیزاده با بیان اینکه هزینه نصب و راه اندازی این توربین ها 2 میلیارد تومان است، افزود: در تلاش هستیم تا در شهرهای خلخال و مشگین شهر نیز تا پایان امسال توربین های بادی نصب کنیم.

وی از برق دار شدن اغلب مناطق روستایی استان اردبیل خبر داد و گفت: در حال حاضر 6 شهرستان استان اردبیل اعم از جمعیت شهری و روستایی از 100 درصد نعمت برق برخوردارند و تلاش بر این است تا این وضعیت تقویت شده و توسعه یابد.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل با تشریح ضرورت صرفه جویی در مصرف برق بیان کرد: استان اردبیل در این زمینه وضعیت مطلوبی دارد به طوری که در امر صرفه جویی مصرف برق و بهینه سازی در این زمینه جزو استان های پیشرو است.

علیزاده خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا در تابستان امسال با تقویت خط تولید میزان خاموشی ها به کمترین رقم برسد تا شاهد نارضایتی ها مردم نباشیم.

وی از پرداخت الکترونیکی قبوض برق از طریق سامانه 1521 خبر داد و افزود: هموطنان بدون مراجعه به بانک به راحتی می توانند از طریق این سامانه پرداخت قبوض خود را انجام دهند.

فرماندار شهرستان نیر در این دیدار خواستار ساماندهی روشنایی منطقه توریستی بولاغلار شد و گفت: میزان خاموشی ها در این شهرستان به حداقل رسیده است.

اکبر صمدی با بیان اینکه توسعه زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در شهرک تخصصی آب نیر ضروری است، اظهار کرد: در این زمینه تلاش بر این است تا برق رسانی به این منطقه و تامین نیازمندی واحدهای تولید انجام شود تا مشکلات احتمالی در این زمینه یکی پس از دیگری برطرف شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×