120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

احداث 120 کیلووات نیروگاه خورشیدی در همدانبه گزارش ایرنا ˈحاجی رضا تیموریˈ روز شنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در همدان افزود: استفاده از نیروگاه های خورشیدی در شهر همدان از پایان سال 92 در دستور کار شرکت برق این استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد:20 کیلو وات نیروگاه خورشیدی در مساجد ˈمیرزا لطف اللهˈ ، ˈالمهدیˈ، ˈامیرالمومنینˈ و ˈقباˈ شهر همدان هر یک به میزان پنج کیلو وات در حال نصب است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: احداث 80 کیلو وات نیروگاه خورشیدی در سطح هشت مدرسه و 20 کیلووات در محل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سرعت در نصب سیستم ، حفظ محیط زیست ، راندمان بالا و تلفات بسیار کم از مزایای نیروگاه های خورشیدی است اظهار امیدواری کرد: این نیروگاه ها در نیمه نخست سال جاری در همدان به بهره برداری برسد.

تیموری با بیان اینکه تاکنون برای نصب نیروگاه های خورشیدی در همدان پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است اظهار کرد: برای بهره برداری از نیروگاه های در دست اجرای همدان 13 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با شرکت توانیر، نقدینگی آن تامین خواهد شد.

تیموری افزود: با توجه به توجیه اقتصادی راه اندازی سیستم های فتوولتاییک به دلیل کاهش هزینه احداث شبکه و کابل کشی ، راه اندازی این سیستم در دیگر شهرستان ها نیز در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: با توجه به آفتابی بودن حدود 280 روز از روزهای سال در کشور، استفاده از سیستم های فتوولتاییک در سطح کشور دارای توجیه فنی است.

وی اظهار کرد: امروزه استفاده از انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی ، باد، زمین گرمایی، جذر و مد و بیوگاز از ضروریات است که در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است.

شرکت برق استان همدان حدود 635 هزار مشترک را زیر پوشش قرار داده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×