120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی در آمریکا، تیم “هاوین 2” دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تنها نماینده ایران به شهر کانزاسیتی در ایالت کانزاس رسید.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این مسابقات که از 27 تیرماه آغاز شده است و تا 6 مرداد ماه امسال ادامه خواهد داشت، تیم‌ها پس از رسیدن به حدنصاب مجاز در بخش پیست، به بخش جاده راه یافتند که در این بخش باید مسافتی بیش از 2700 کیلومتر در ایالت‌های مختلف آمریکا طی کنند.

Hawin

تیم “هاوین 2” دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز به عنوان یکی از تیم‌های صعود کننده به مرحله‌ی جاده پس از توقف در شهرهای اوکلاهما و ویچیتا به شهر کانزاسیتی در ایالت کانزاس رسید.

در این بخش تیم‌ها در هر مرحله باید 368 کیلومتر طی کنند که تیم “هاوین 2” به دلیل شرایط بد جوی و ابری بودن هوا مجبور شد در 45 کیلومتر شهر ویچیتا توقف کند و روز بعد با سپری کردن 413 کیلومتر و بیشتر از استاندارد مسابقات به شهر کانزاسیتی رسید.

تیم‌ها در بخش جاده پس از 8 مرحله رقابت به خط پایان خواهند رسید تا قهرمان مسابقات مشخص شود که در حال حاضر چهار مرحله از مسابقات به پایان رسیده است.

براساس این گزارش، تیم “هاوین 2” دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در شهر کانزاسیتی مورد استقبال ایرانی‌های این شهر قرار گرفت. در این میان یکی از ایرانی‌های ساکن این شهر که مهندس مکانیک است، ضمن ابراز شگفتی از سیستم تعلیق خودروی خورشیدی “هاوین 2″، آن را فوق‌العاده دانست.

خودروی خورشیدی “هاوین 2” دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حمایت‌های مالی بانک صادرات ایران، شرکت خودروسازی سایپا، شرکت گیتا باتری، شرکت حمل و نقل سریع هما اکسپرس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان تنها نماینده‌ی ایران در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی آمریکا شرکت کرده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×