120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

در پي انتقال دانش فني طرح ملی میکروآلگ (ریزجلبک) برای تولید سوخت زیستی از سوي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، شرکت پالایشگاه زیستی ریزجلبک قشم (QMAR) به عنوان بزرگترین شرکت فناوری زیستی در زمینه ریز جلبک در خاورمیانه تاسيس شد.

IMG14545528

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبدالرضا صمیمی معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران گفت: با توجه به انعقاد قرارداد انتقال دانش فنی طرح ملی میکروآلگ (ریزجلبک) برای تولید سوخت زیستی میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و گروه شرکت‌های صنایع فراساحل و رزموند در خرداد 93 و در راستای اجرایی كردن قرارداد مذکور شرکت پالایشگاه زیستی ریزجلبک قشم به عنوان بزرگترین شرکت فناوری زیستی در زمینه ریز جلبک در خاورمیانه تاسيس شد.

وي افزود: اين قرارداد كه در حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري و رئيس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران به امضاء رسيد درخصوص انتقال فناوری و دانش فني چگونگی كشت ميكروالگ‌ها در مقياس صنعتي براي توليد بيوانرژي‌هاي بيوديزل و بيوجت و فرآورده‌هاي جانبي آن در مقياس هزار هكتار، فناوري توليد صنعتي محصولات پيشگيري‌كننده از بيماري‌هاي مزمن به‌صورت افزودني مواد غذايي، محصولات دارويي و بهداشتي در مقياس بيست هكتار و اجراي صنعتي طرح، همگام شدن آن با اجرای پروتکل کیوتو و مشارکت در برنامه جهانی کاهش گازهای گلخانه‌ای منعقد شد.

معاون توسعه فناوري سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران مهم ترين اهداف توليدات اين شرکت را «سلامت افراد با غنی‌سازی مواد غذایی»، «جهان پاک با کاهش بیشتر گازهای گلخانه‌ای» و «تولید محصولات زیستی ارزان تر» نام برد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×