120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

محققان ترکیه‌ای لامپ‌ خورشیدی ارزان‌قیمت را با بطری‌های دورانداختنی آب و دیگر مایعات طراحی کردند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، شهروندان در شهرهای بزرگ به آسانی برای روشنایی از لامپ‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند، اما مردم روستایی به این فناوری دسترسی ندارند. به طور مثال مردم هندوستان اگر بخواهند در شب مطالعه کرده و یا قدم بزنند باید از چراغ نفتی که نگهداری آن پرهزینه و روشنایی آن همراه با دود است، استفاده کنند. همچنین این چراغ‌ها اگر وارونه شوند، بسیار خطرناک خواهند بود.

000-161

از این رو طراحان شرکت Designnobis در ترکیه یک فانوس دارای «نور نامتناهی» را با استفاده از پنل‌های منعطف خورشیدی، چند باتری و بطری پلاستیکی خالی طراحی کردند.

پنل خورشیدی در داخل بطری قرار گرفته و نور خورشید را در طی روز ذخیره کرده و هنگام شب این فانوس با کمک قدرت باتری، نور خورشید را افزایش می‌دهد. این فانوس به کمک یک قاب ساده و یک گیره بر روی سقف قابل نصب بوده و همچنین قابل حمل است.

با این نور نامتناهی می‌توان لامپ‌های کم قیمت را بدون نیاز به هیچ زیرساختی تولید کرد.

بطری‌های پلاستیکی در سرتاسر جهان قابل دسترس هستند و با این طراحی قابل بازیافت و مفید خواهند بود.

این طراحی به دلیل تولید محصول سازگار با محیط زیست در سال 2013 برنده جایزه نقطه سبز شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×