120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

pakistan-solar-2011-2_1مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران جزییات نحوه واگذاری و نصب نیروگاه‌های خورشیدی برای مشترکان خانگی را اعلام کرد.


مهندس “سیدمحمد هاشمی” روز چهارشنبه هفته گذشته در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، گفت: به‌منظور توسعه انرژی‌های خورشیدی در تهران، ماموریت نصب 425 کیلووات انرژی خورشیدی در مدارس و سازمان‌ها و ارگان‌ها برای شرکت توزیع برق تهران تعیین شده که تاکنون 32 سازمان، ارگان و مدرسه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: تاکنون 13 مدرسه، 9 سازمان دولتی و 10 ارگان متقاضی نصب پنل‌های خورشیدی هستند که پس از انجام مناقصه این پنل‌ها نصب می‌شود.

وی اظهار داشت: 50 درصد هزینه نصب پنل‌های خورشیدی برای سازمان‌ها، ارگان‌ها و مدارس برعهده خود آنهاست و 50 درصد مابقی را دولت پرداخت می‌کند.
وی سهم مدارس و مساجد از این طرح را در سال‌جاری 75 کیلووات عنوان کرد و گفت: 300 کیلووات دیگر از مجموع 425 کیلووات درنظر گرفته شده سهم نهادهای حکومتی و 50 کیلووات نیز برای مجهز کردن ساختمان‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به نیروگاه های خورشیدی است.

وی با بیان اینکه به‌منظور کمک به توسعه انرژی‌های پاک و فرهنگ‌سازی جهت استفاده از آن، به مشترکان خانگی که اقدام به نصب یک کیلووات نیروگاه خورشیدی کنند، 50 درصد تسهیلات بلاعوض تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: هزینه نصب هر یک کیلووات پنل خورشیدی بین 80 تا 110 میلیون ریال است که 50 درصد آن به‌صورت تسهیلات بلاعوض از محل عوارض برق تامین می‌شود.

هاشمی یادآور شد: در راستای اجرای بند “و” تبصره 11 قانون بودجه، مشترکان خانگی می‌توانند با مراجعه به معاونت برنامه‌ریزی شرکت توزیع تهران بزرگ، درخواست خود جهت نصب پنل‌های خورشیدی را اعلام کنند. وی خاطرنشان کرد: مشترکانی که به نصب این نیروگاه‌ها در واحدهای مسکونی خود اقدام کنند، تاسیسات نصب‌شده آنان به‌مدت پنج سال و به‌صورت رایگان ضمانت می‌شود.


 1. صادق

  با سلام
  چرا این طرح برای استان های دیگه اجرا نمیشه.مگه فقط استان تهران حق داره از بیت المال استفاده کنه!

 2. برنجي

  در تاریخ 93/6/5 بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران به ظرفیت 514 کیلووات در ملارد ساخت شرکت آترین پارسیان افتتاح و راه اندازی خواهد شد

 3. امین

  حرف حق رو زدی

 4. مجتبی

  سلام
  واقعا چرا اولین جایی که باید این کارا انجام بشه تهرانه
  چرا بقیه استانها این کارو انجام نمیدن

 5. احسان

  پول اینکار را تحت عنوان عوارض در قبضها 3 سال است از ما میگیرند که خورشیدی کنند ما را روحانی امد گفت پس کو این برق خورشیدی پولا را کی خورده اینا هم هول شدند از تهران شروع کردند

 6. کریم

  جواب صادق
  من الان در استان قم هستم این طرح در قم هم اجرا شده است . پس اینطور نیست که فقط برای تهران باشه

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×