120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

فورلندرنیروگاه 20 مگاواتی بادی خصوصی با پیمانکاری گروه مپنا و سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش DOO انجام گرفته است و با بهره برداری از این نیروگاهها با تولید 100 مگاوات انرژی بادی 315 میلیون و 360 هزار لیتر گازوئیل صرفه جویی خواهد شد.

عباس علی آبادی مدیرعامل مپنا در این زمینه گفت: فاز اول نخستین مزرعه بادی گروه مپنا شامل 8 واحد نیروگاهی به ظرفیت 20 مگاوات است و هر توربین بادی این نیروگاه نیز 2.5 مگاوات ظرفیت دارد که در یک فرآیند انتقال دانش فنی مراحل ساخت داخل خود را در گروه مپنا می گذراند.

وی افزود: هر دستگاه توربین بادی گروه مپنا در سرعت باد 3.5 متر بر ثانیه تا 25 متر بر ثانیه برق تولید می کند و در سرعت های باد کمتر و بیشتر از مقادیر یادشده توربین از حرکت باز می ایستد.

علی آبادی ادامه داد: سنکرون نخستین واحد توربین بادی 2.5 مگاواتی گروه مپنا واقع در مزرعه بادی کهک شهرستان تاکستان قزوین 22 بهمن 92 ایجاد و این واحد به شبکه سراسری متصل شده بود.

وی اظهار داشت: در این پروژه شرکت تولید انرژی های تجدیدپذیر مپنا به عنوان کارفرمای پروژه، شرکت توسعه یک به عنوان پیمانکار، شرکت نفت نیرو به عنوان پیمانکار ساختمانی و نصب، شرکت توبا به عنوان پیمانکار تامین تجهیزات فعالیت می کنند.

گفتنی است، این نیروگاه که در حاشیه یک گاوداری احداث شده مکانیابی آن به خوبی صورت گرفته است، به طوری که سرعت باد در لحظه افتتاح این نیروگاه به گونه ای بود که پره های توربین بادی به سرعت بالایی حرکت می کرد و حتی مهمانانی که در این مزرعه بادی حضور داشتند و می خواستند برای حضار سخنرانی کنند، با مشکل مواجه می شدند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×