120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

zabol-solarزابل- ایرنا- رییس دانشگاه زابل از برنامه این دانشگاه برای تبدیل شدن به قطب انرژی های نو در کشور خبر داد و گفت: نیروگاه خورشیدی این دانشگاه تا مهر ماه راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، ˈمحمود اوکاتی صادقˈ شامگاه پنج شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: ساختمان این نیروگاه 20 کیلو واتی آماده شده و همزمان با ورود دانشجویان راه اندازی می شود.

وی از آمادگی این دانشگاه برای ارایه طرح هایی در زمینه انرژی های نو، مهار ریزگردها، معرفی الگو جدید کشت و دام های خاص خبر داد و از وزارتخانه ها خواست تا از ظرفیت های این دانشگاه استفاده کنند.

اوکاتی صادق درباره طرح دانشگاه زابل برای استفاده از انرژی های نو در منطقه که در مرحله آزمایش قرار دارد، اظهار داشت: استفاده از انرژی های نو در منطقه سیستان یکی از برنامه های دانشگاه زابل است که با نصب توربین های بادی کوچک به صورت آزمایشی به دنبال ایجاد درآمد برای خانواده ها است.

رییس دانشگاه زابل یادآور شد: ایجاد تحصیلات تکمیلی رشته برق یکی از رویدادهای خوب در دانشگاه زابل است که با تاسیس این رشته به دنبال تبدیل شدن به قطب انرژی های نو در کشور هستیم.

وی همچنین از برگزاری کنگره آب و خاک با حضور محققان سراسر کشور در دانشگاه زابل در آینده نزدیک خبر داد.

اوکاتی صادق با اشاره به تصویب طرح انتقال آب بوسیله لوله و آبیاری تحت فشار در 46 هزار هکتار از زمین های این منطقه گفت: یکی از اهداف راه اندازی باغ گیاه شناسی در دانشگاه زابل، معرفی الگوی جدید کشت به کشاورزان است که به زودی این باغ راه اندازی می شود.

رییس دانشگاه زابل گفت: این دانشگاه ظرفیت جذب دانشجوی خارجی را دارد و کشورهای همسایه نیز از آن استقبال می کنند اما برخی قوانین در زمینه جذب دانشجوی خارجی باید مورد تجدید نظر قرار گیرد تا فرصت استفاده از این ظرفیت برای دانشگاه ها فراهم شود.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی دانشگاه افزود: ساخت مستند شهدای گمنام، سرود سیستان، آیین های ماه محرم در سیستان، برپایی نمایشگاه عکس هامون محزون، نمایشگاه ضیافت نور و قلم از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

اوکاتی صادق از برگزاری کنفرانس ملی نقش سیستان در توسعه تمدن ایران اسلامی خبرداد و گفت: این کنفرانس اواخر امسال و با حضور محققان ملی و بین المللی برگزار می شود.

رییس دانشگاه زابل در این نشست که برای قدردانی از خبرنگاران حوزه آموزش عالی این شهرستان برگزار شده بود، وظیفه اصحاب رسانه را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه دانست و افزود: زمانی که خبرنگار جایگاه اصلی خود را درک کند اخبار و سایر مطالب را دقیق و درست ارایه می دهد به گونه ای که رسالتی الهی را انجام می دهد.

وی با بیان این که چنانچه تحقیق و پژوهش و نقد و نقادی در جامعه رشد کند پیشرفت جامعه تضمین می شود گفت: روزنامه نگاران انسان های مسلط به مسایل جامعه هستند و مسوولان و مردم بر اساس اطلاعات ارایه شده از سوی خبرنگاران تصمیم گیری می کنند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×