120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

81287099-5908290تهران – ایرنا – وزیر نیرو گفت: برق حاصل از انرژی تجدیدپذیر با قیمتی بیش از یک پنجم قیمت فوب خلیج فارس به صورت تضمینی خریداری می شود که این اقدام موجب کاهش تلفات در تولید، انتقال و توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید چیت چیان روز سه شنبه در دهمین همایش بین المللی انرژی افزود: ایران یک کشور بزرگ مصرف کننده انرژی و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انرژی جهان است و بنابراین تحولات اقتصادی و فناوری و محیط زیست در حوزه ما دو چندان خواهد بود.

وی ادامه داد: برخورداری از منابع طبیعی و انسانی متخصص توان تامین نیازهای جهانی برای انرژی را برای کشور مهیا کرده است و رسالت تامین انرژی با حداقل آلایندگی برای رشد اقتصاد و رفاه کشور را بر عهده داریم.

وزیر نیرو اظهار داشت: صنعت برق پس از چندین دهه رشد در آستانه تحولی بنیادین در زمینه توسعه کیفی قرار گرفته و اصلی ترین شاخصه با توجه به حفظ محیط زیست افزایش کارایی بهره وری، اصلاح ساختار و توسعه رقابت در حوزه صنعت خواهد بود.

چیت چیان با بیان این که، بهبود شرایط زیست محیطی با مشارکت صنعت برق در گسترش منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک از برنامه های این وزارتخانه است گفت: سهم انرژی تجدیدپذیر در بسیاری از کشورهای جهان در حال افزایش است و فناوری انرژی خورشیدی و بادی بالاترین نرخ رشد را در جهان به خود اختصاص داده است.

وزیر نیرو اظهارد اشت: این وزارتخانه در اجرای سیاست های کلی نظام در زمینه انرژی، سیاست اقتصاد مقاومتی و مصوبات مجلس شورای اسلامی و دولت تدبیر و امید را در برنامه های خود دارد و شرکت های برق را موظف کرده تا همکاری لازم را در پاسخگویی شایسته فراهم کند.

چیت چیان گفت: این وزارتخانه با استفاده از شرکت های دانش بنیان و استعدادهای خدادادی در حال تدوین بیش از 30 نقشه راه و فناوری در صنعت آب و برق کشور است.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد با هم اندیشی و تبادل نظر اعضا در این همایش و استفاده از تجربیات موجب استحکام در بخش انرژی کشور و بهره مندی از حداقل هزینه در زیرساخت های اساسی باشیم.

وزیر نیرو همچنین در این همایش از تمبر یادبودی با عنوان جایزه ملی مدیریت انرژی رونمایی کرد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×