120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

81287099-5908290وزیر نیرو از اختصاص ۷۳۵ تومان یارانه به هرکیلووات ساعت برق خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حمید چیت‌چیان” روز یکشنبه (امروز) در آیین بهره‌برداری و عملیات اجرایی طرح‌های شرکت برق منطقه‌ای خراسان، گفت: مجموع تلاش وزارت نیرو در صنعت برق، تغییر ریل مسیر انجام پروژه‌ها است.
وی افزود: صنعت برق طی هشت سال گذشته از تحول‌های جهانی عقب مانده است و در صنعت برق جهان با یک راهبرد جدید روبه‌رو هستیم که اگر آن را درک نکنیم، هزینه بالایی به مردم تحمیل می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری‌های نو در صنعت برق، اظهار داشت: استفاده نکردن از فناوری‌های نو موجب تحمیل هزینه به مردم می‌شود و اگر یارانه‌ای پرداخت شود، از جیب مردم هزینه شده است درصورتی که این یارانه باید در بخش بهداشت و آموزش هزینه شود.
وزیر نیرو با اشاره به انجام مطالعه‌ای در دو سال گذشته درباره ارزش گازوییل مصرف‌شده طی سال‌های ۸۳ تا ۹۰ در نیروگاه‌های کشور، گفت: اگر گازوییل مصرفی نیروگاه‌ها را در این مدت استفاده نمی‌کردیم و به‌جای مصرف، صادر کرده یا نیروگاه بادی احداث می‌کردیم، ظرفیت در اختیار قرار دادن ۱۷ سال برق مجانی به مردم را داشتیم.
وی با بیان این که یک لیتر گازوییل ۳٫۷ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید می‌کند، گفت: هزینه سوخت هر کیلووات ساعت برق ۷۰۰ تومان است که ۸۵ تومان نیز در بخش تبدیل انرژی، انتقال و توزیع به آن افزوده می‎شود و درمجموع هرکیلووات ساعت برق ۷۸۵ تومان هزینه دربر دارد.
وی اظهار داشت: هم‌اکنون از مردم ۴۹٫۴ تومان به‌ازای هرکیلووات ساعت برق دریافت می‌شود که ۷۳۵ تومان به آن یارانه تعلق گرفته است و با پرداخت این یارانه باید جواب‌گوی آیندگان باشیم.
چیت‌چیان سپس از ایجاد منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه خواف خراسان رضوی خبر داد و تصریح کرد: تا پایان سال‌جاری ۱۰۰ مگاوات نیروگاه بادی به بهره‌برداری می‌رسد و نصب ۴۷۵ مگاوات نیروگاه بادی جدید نیز طی سال‌های آینده پیش‌بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: میزان تلفات انتقال و توزیع در استان خراسان زیر ۱۰ درصد است که امید است برای تمام کشور تلفات به زیر ۱۰ درصد برسد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×