120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

SolarPowerPlantرئیس هیات امنای دانشگاه صنعتی سجاد مشهد از راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی در این دانشگاه خبر داد.

خلیل مافی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه خراسان، با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه صنعتی سجاد در راستای کمک به گسترش فرهنگ بهره‌گیری ازفناوری‌های نو و انرژی پاک و با همکاری شرکت برق منطقه‌ای خراسان اقدام به نصب یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت پنج کیلو وات در محوطه دانشگاه کرده است.

وی با بیان اینکه هدف از نصب این نیروگاه علاوه بر تامین بخشی ازبرق مصرفی خود دانشگاه، اهداف پژوهشی و آموزشی بوده است، ادامه داد: با راه اندازی این نیروگاه امکان انجام پروژه‌های پژوهشی نظیر روش‌های افزایش بازده، سیستم ردیاب خورشیدی، بررسی توجیه اقتصادی طرح‌های مشابه و … وجود خواهد داشت و همچنین از بعد آموزشی نیز می‌تواند مورد بازدید دانشجویان رشته‌های مهندسی قرار گیرد.

رئیس هیات امنای دانشگاه صنعتی سجاد مشهد افزود: این نیروگاه شامل ۲۵ پنل ۲۰۰ واتی و یک دستگاه اینورتر به ظرفیت نامی کل پنج کیلو وات است که زاویه نصب این پنل‌ها ثابت است ولی امکان تنظیم آن‌ها وجود دارد.

مافی‌نژاد خاطرنشان کرد: انرژی خورشیدی از بهترین نوع انرژی‌های پاک است و با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ایران که بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در طول سال دارد، این انرژی می‌تواند یکی از منابع مهم تامین انرژی در آینده کشور باشد.

وی یادآور شد: دانشگاه صنعتی سجاد در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ اقدام به ایجاد رشته‌ی مهندسی انرژی نیز کرده است که امسال حدود ۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی در این رشته جذب شده‌اند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×