120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

جایزه خورشیدی

بازار فتوولتائیک یکی از حوزه هایی است که روند رو به رشد چشمگیر خود را شاهد است و همچنان فرصت های بسیاری نیز در این عرصه وجود دارند. طی چند سال گذشته سرمایه گذاری کافی و انگیزه پژوهشی در راستای حصول اطمینان از وجود فرصت های فراوان برای شرکت ها فراهم شده تا توسعه تکنولوژیکی به منظور اتصال هرچه بیشتر به شبکه برق سراسری و کاهش هزینه کلی را دنبال کنند.

رشد بازار فتوولتائیک از ضرورت کاهش مصرف سوخت های فسیلی و تامین تقاضای روزافزون جمعیت در حال افزایش جهان برای انرژی سرچشمه می گیرد. در این محیط به شدت رقابتی، محصولات، فرآیندها و افرادی که نوآوری و گزینه ای نبوغ آمیز را معرفی کنند، برنده خواهند بود. برگزاری مراسم “سولار اوارد” یا “جایزه خورشیدی” بهانه ای است برای معرفی و ستایش از این قبیل برندگان. در ادامه این مطلب برخی از برندگان سال ۲۰۱۴ سولار اوارد را معرفی می کنیم.

جایزه پروژه توسعه – پاور کلودز

شرکت سنگاپوری پاور کلودز دسترسی هرچه بیشتر به انرژی خورشیدی و مقرون به صرفه‌تر کردن آن را هدف گذاری کرده است. طرح های پاور کلودز ساخت و ساز پروژه های خورشیدی در سراسر جهان و کرایه پنل های خورشیدی را شامل می شود. به رغم عمر کوتاه در بازار انرژی خورشیدی و حضور رقبایی قدرتمند، پاور کلودز موفق شده است تا خود را به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی خورشیدی در جهان مطرح کند.

جایزه برترین تامین کننده – پاناسونیک

پاناسونیک تلاش می کند تا به روشی متفاوت انرژی خورشیدی را هرچه بیشتر در دسترس‌ قرار دهد. پاناسونیک از این نکته آگاه است که برخی موانع برای ارائه انرژی خورشیدی مانند معامله با چندین شرکت نصب کننده، توزیع کنندگان و پیمانکاران وجود دارند. بر همین اساس، این شرکت همه چیز را در یک فرآیند واحد به نام “پاناسونیک اِکو سولوشنز” گرد هم آورده است. پاناسونیک تنها شرکتی است که تمامی مراحل توسعه پروژه خورشیدی از تامین مالی تا طراحی نصب و تعمیر و نگهداری را به همراه یک گارانتی تولید ارائه می کند.

حایزه توسعه برق روستایی – فائسان

دسترسی به انرژی در مناطق روستایی جهان با پذیرش این مساله که برخی مواقع امکان اتصال به شبکه سراسری برق وجود ندارد، آغاز می شود. شرکت آلمانی فائسان ارائه انرژی خورشیدی غیر متصل به شبکه سراسری برق در جوامع روستایی و در مقیاس های مختلف را دنبال می کند. این شرکت با تمرکز بر بخش تجاری به کسب و کارها اجازه حضور در مکان هایی را می دهد که ممکن است تا پیش از این امکان فعالیت در آن را نداشتند. به عنوان مثال، کیت های خنک سازی “باس” (BOSS) بهترین راه حل برای برطرف کردن نیازهای خنک سازی و منجمد سازی به صورت قابل اعتماد در مناطقی که به شبکه سراسری برق متصل نیستند، محسوب می شود. این کیت ها شامل یخچال خورشیدی Sreca PF 166 و تمامی تجهیزات لازم برای شارژ و نصب می شوند.

جایزه سیستم یکپارچه – اسکای ترون

استفاده کارآمد و هوشمند از داده ها برای تکامل صنعت خورشیدی ضروری است. شرکت آلمانی اسکای ترون دستگاه نظارت بر داده‌ای را در سیستم اسکای لاگ خود توسعه داده است. این دستگاه می تواند تقریبا با انواع مختلف ترمینال ها بدون در نظر گرفتن ساخت و مدل آنها ارتباط برقرار کند. همچنین، اسکای ترون در صورت قطع برق می تواند داده ها را تا چهار هفته ذخیره کند.

جایزه توسعه صنعتی – رکسل

شرکت فرانسوی رکسل همانند پاناسونیک از موانعی که ممکن است در حوزه انرژی خورشیدی وجود داشته باشند، آگاه است. پلتفرم انرژایزی (Energeasy) که توسط این شرکت معرفی شده تسهیل دسترسی و استفاده از انرژی خورشیدی برای مصرف کنندگان را هدف گذاری کرده است. بزرگترین سود این پلتفرم افزایش اعتماد به انرژی خورشیدی است.

به گفته رکسل، طی چند سال اخیر اعتماد به این صنعت نوسان داشته است. قیمت انرژی های تجدیدپذیر همچنان به طور کامل یارای رقابت با منابع سنتی سوخت های فسیلی را ندارند. اما در صورتی که مصرف کننده از آن چه که انرژایزی در اختیارش قرار می دهد رضایت نداشته باشد می تواند پول پرداختی خود را به طور کامل پس بگیرد. این برای نخستین بار است که شرکتی اقدام به ارائه بسته خورشیدی فتوولتائیک هم برای نصب کننده و هم برای مصرف کننده از طریق پلتفرم آنلاین کاربرپسند می کند.


  1. امید حسینی

    جای شرکتهای ایرانی کجاست ؟

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×