120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۸۱۳۴۵۶۶۵-۶۰۰۷۶۳۸عضو هیات رییسه انجمن علمی انرژی بادی ایران گفت: بزرگترین و نخستین نیروگاه مگاواتی فتوولتائیک ایران و خاورمیانه با قدرت ۲۰ مگاوات به زودی در هشت کیلومتری جاده گوربند زاهدان احداث می شود.

‘غلامرضا سرگلزایی’ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این نیروگاه به همت بانک صنعت معدن و حمایت های استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران ارشد برق منطقه ای استان احداث می شود، افزود: در این نیروگاه از فناوری و سامانه های بسیار پیشرفته اروپایی استفاده می شود.

وی مشخصات فنی نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی زاهدان را پس از بررسی های انجام گرفته نظیر مطالعات جامع تابش سولار در اقلیم منطقه زاهدان، ماژول و اینورتر مناسب انتخاب شده و با استفاده از نرم افزارهای خاص valentine ، بکارگیری حداقل ۴۰ دستگاه اینورتر ۵۰۰ کیلوواتی، پنلهای ۲۴۵ واتی به مجموع ۸۱,۶۳۰ پانل به ابعاد ۱٫ ۶۱۵×۹۸۳ سانتی متر به صورت عمودی دو ردیفه با فاصله ردیفهای ۲۳/۵ متر ذکر کرد.

مجری طرح نیروگاههای بادی خورشیدی سیستان و بلوچستان اقدامات انجام شده برای ساخت این نیروگاه را تاکنون، دریافت مجوز امکان سنجی از وزارت نیرو، دریافت مجوز زیست محیطی، جانمایی و مراحل تکمیلی دریافت حداقل۵۰ هکتار زمین سایت، اقدام برای دریافت مجوز اتصال به شبکه برق استان، تهیه مستندات فنی اقتصادی، تامین منابع مالی تهیه تجهیزات و برنامه زمانبندی اجرای عملیات طرح بیان کرد.

سرگلزایی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده مرحله نخست این طرح در مدت یک سال بعد از آغاز و مرحله دوم طرح در دو سال به بهره برداری خواهد رسید.

عضو هیات رییسه انجمن علمی انرژی بادی ایران خاطر نشان کرد: عدم ایجاد آلایندگی صوتی، نیاز نداشتن به شبکه برق سراسری، عدم نیاز به آب برای تولید برق، صرفه جویی در هزینه های انرژی و عمر زیاد و نیاز کم به تعمیر و نگهداری را از مهمترین مزایای سیستم های برق خورشیدی بیان کرد.


  1. فرهاد راکی

    سلام با سپاس فراوان از پشتکاری که نسبت به این موضوع دارید
    من در مورد عمر سلولها و نمودار افت تولید برق نسبت به عمر آنها سوال دارم که به چه میزان است و برای احداث یک نیروگاه مثلا ۱ مگاواتی بجز زمین چقدر بایستی هزینه کرد منتظر جواب از شما هستم بدرود

  2. bastam ali

    احداث نیروگاه خورشیدی هر مگاوات حدود یک ونیم میلیون یورو هزینه دارد.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×