120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۲۱۰-۵۳اعضای انجمن علمی پلیمر دانشگاه لرستان موفق به تولید ماده بیودیزل صنعتی به عنوان جایگزین گازوئیل شدند.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه لرستان، سعید اسدی، دبیر انجمن علمی پلیمر دانشگاه لرستان با اعلام این خبر اظهار کرد: ماده بیودیزل صنعتی به عنوان ماده جایگزین گازوئیل بر اساس یافته‌های حاصل از پایان‌نامه کارشناسی ارشد بیتا کرمی، مدرس گروه پلیمر دانشگاه لرستان توسط اعضای انجمن علمی پلیمر این دانشگاه تولید شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نمونه آزمایشگاهی این ماده تولید شده است، اظهار کرد: قابلیت تولید صنعتی ماده سنتز شده نیز وجود دارد.

دبیر انجمن علمی پلیمر دانشگاه لرستان تصریح کرد: این ماده، یک سوخت گازوئیلی پاک است که از منابع طبیعی و قابل تجدید مانند روغن‌های گیاهی ساخته می‌شود.

اسدی اضافه کرد: ماده بیودیزل همانند بنزین به سرعت مشتعل نمی‌شود، دارای انرژی فعال‌سازی کمتری است، دی اکسید کمتری تولید می‌کند و دیگر اینکه با بکاربردن این سوخت، از سهم کربن موجود در ذرات معلق کاسته می‌شود.

وی گفت: سرپرستی این پروژه بر عهده فرزاد ماکنالی، عضو انجمن علمی پلیمر دانشگاه لرستان بوده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×