120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

tavanirمدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، گفت: تا پایان سال‌جاری ظرفیت نیروگاههای بادی و خورشیدی درمقایسه با سال گذشته به دو برابر خواهد رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “همایون حایری” روز دوشنبه (امروز) در آیین گشایش بیست‌ونهمین کنفرانس بین‌المللی برق در محل پژوهشگاه نیرو، گفت: کنفرانس بین‌المللی برق با ۲۹ سال برگزاری موفق، پایدارترین کنفرانس علمی کشور است.
وی افزود: ویژگی غالب صنعت برق، در تمام کشورها محافظه‌کاری نظام مدیریتی آن است چراکه قرار گرفتن صنعت برق در موقعیت مهم‌ترین زیرساخت حیاتی، ماهیت پرخطر بودن عملیات تولید، انتقال و توزیع برق، وجود لاینقطع اغتشاش‌ها در شبکه و ضرورت سنکرون بودن تمامی بازیگران شبکه سراسری با یک فرکانس و مستقل از نوع حضور و محل حضور ایجاب می‌کند که مدیریت و رعایت الزام‌های این محافظه‌کاری در صنعت برق‌رسانی همچنان ضروری باشد.
مدیرعامل توانیر اظهار داشت: در کنار پشتیبانی از صنعت برق‌رسانی، ضرورت دارد در جهت کمک به توسعه ملی و منافع مردم، پارادایم‌های جدید ازجمله تشخیص فرصت‌ها و پروتکل‌های جدید همچون سهم داشتن صنعت برق در اقتصاد جهانی را معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه موضوع تشخیص فرصت‌ها این است که برای برنده شدن در محیط‌های با عدم قطعیت، نیاز است که ما از موفقیت‌های کوتاه‌مدت و گذرا به‌طور سریع و قطعی بهره‌برداری کنیم، افزود: تشخیص فرصت‌ها باید به یک مهارت کلیدی و تاثیرگذار در صنعت برق و یک روش سیستماتیک تقویت و توسعه شبکه تبدیل شود؛ به‌طوری که زودتر از رقبا فرصت استفاده از مزیت‌های رقابتی و گذرا را قدر دانسته و با چالاکی آنها را از آن خود کنیم.
حایری تصریح کرد: نوآوری در مدل فعالیت‌های جهان امروز اهمیتی به‌مراتب بیشتر از تحقیق و توسعه پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه فرصت‌ها بسیار اندک و زمان‌ها بسیار کوتاه هستند، گفت: ظهور فرصت‌ها و بلعیدن آن از موضوع‌های بسیار مهم است که امیدواریم صنعت برق کشور در کاهش تلفات شبکه ظرف یک سال به زیر ۱۰ درصد بتواند این پارادایم جدید را معرفی کند.
مدیرعامل توانیر اظهار داشت: نیاز است صنعت برق ضمن پشتیبانی کامل از صنعت برق‌رسانی و سرویس‌دهی کامل به زیرساخت‌های کشور، با پروتکل جدیدی از مدیریت سبد انرژی و با رعایت دقیق استانداردها، هم تامین برق را درنظر بگیرد و هم موارد توسعه‌ای، امنیتی، رفاهی و اقتصادی آن را و هم به لوکوموتیو برقی و اتو و یخچال کار داشته باشد.
وی تصریح کرد: از نتایج مدیریت سبد انرژی در صنعت برق می‌توان قرارداد احداث حدود ۷۰۰۰ مگاوات بخش بخار نیروگاه‌های گازی و ۱۰۰۰ مگاوات انرژی‌های نو به‌ویژه بادی و خورشیدی از روش‌های بیع متقابل که با حمایت کامل دولت و مجلس انجام گرفته است را نام برد و تا پایان سال جاری ظرفیت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی درمقایسه با سال گذشته به دو برابر خواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه صنعت برق باید بهتر و بیشتر صادرات داشته باشد، گفت: توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالا، به مشارکت بیشتر در اقتصاد کشور و کمک به اشتغال منجر می‌شود.
وی افزود: با ایجاد رقابت و همکاری با سازندگان خارجی ازطریق افزایش کیفیت محصول، بدیهی است فضا برای بخش خصوصی در صنعت برق همیشه آزاد بوده است.
وی یادآور شد: بخش خصوصی همچنان پشتیبانی می‌شود تا بتواند نقش پررنگ‌تری را در توسعه ملی کشور و سهم موثری در اقتصاد جهانی به‌وجود آورد.
وی با اشاره به برگزاری بیست‌ونهمین کنفرانس بین‌المللی برق در روزهای ۵ تا ۷ آبان‌ماه جاری، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۴۰۰ مقاله از ۲۸۲ سازمان مختلف و ۱۸۶۴ نویسنده دریافت شده است که از ۴۰۰ مقاله پذیرفته‌شده، تعداد ۲۷۶ مقاله از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و ۱۱۳ مقاله نیز از صنعت دریافت شده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×