120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

airport 1

درحال حاضر، اکثر کشورهای دنیا در حال ساخت صدها فرودگاه جدید و یا توسعه قابلیت‌های کنونی جهت افزایش توان پاسخگویی به نیازهای مسافرین در سفرهای هوایی می‌باشند. فرودگاه‌های عظیم و لوکس نه تنها باعث به دام انداختن و جذب ارز مسافرین می‌گردد بلکه چهره مدرن و متفاوتی از یک شهر و کشور را به رخ می‌کشند.

مکزیکوسیتی قصد دارد با ساخت فرودگاهی به مساحت بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع، عنوان دارنده بزرگترین فرودگاه دنیا را به خود اختصاص دهد. این فرودگاه بین‌المللی ۹٫۵ میلیارد دلاری همچنین پایدارترین فرودگاه جهان خواهد بود. طراح و آرشیتکت نامدار انگلیسی، نرمن فاستر (کمپانی فاستر و شرکا) با همکاری آرشیتکت مکزیکی، فرناندو رومرو کار طراحی این فرودگاه سبز و پایدار را بر عهده خواهند داشت.

airport 2

کل سازه این فرودگاه در زیر یک پوسته واحد و یکپارچه قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب ، نور و هوای تازه و طبیعی به راحتی به داخل سازه هدایت شده و موجب خواهد شد تا مسافرین از منظره جذاب پرواز هواپیماها و گردش آنها در آسمان لذت ببرند. جمع‌آوری آب باران نیز دیگر موضوعی است که در طراحی سقف این فرودگاه مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

airport 3

از آنجایی که کل عملیات فرودگاهی در زیر یک سقف واحد صورت می‌گیرد، نیازی به استفاده از حمل و نقل فرعی و کمکی برای رسیدن به دربهای خروج و تردد بین ترمینال‌ها نبوده و موجب کاهش هزینه‌ها می‌گردد. همچنین نهایت دقت در سهولت تردد مسافرین و کاهش همزمان انرژی بعمل آمده است. پنل های خورشیدی ۵۰ مگاوات از برق مورد نیاز این فرودگاه را تأمین خواهند کرد. همچنین این فرودگاه قادر خواهد بود تا آب مورد نیاز خود را بازیافت و تأمین نماید. نقطه قوت این فرودگاه در استفاده بهینه از ارتفاع نسبتاً بالای شهر مکزیکوسیتی جهت بهره‌گیری از گردش طبیعی هوا به داخل سالن و کاهش استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع و به تبع آن کاهش مصرف انرژی می‌باشد.

airport 4

airport 5

airport 6

airport 7


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×