120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

Clean Energy

نایب اول رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس و کمیسیون انرژی با قوت دنبال فراگیر کردن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در کشور است. علی مروی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را برای کشور اجتناب ناپذیر ذکر کرد و اظهارداشت: بحث هایی که این روزها درخصوص آلودگی محیط زیست و هوا مطرح می شود ضرورت ورود به انرژی های تجدیدپذیر را دوچندان کرده است.

وی با اشاره به این که استفاده از انرژی های فسیلی باید صرف اموری غیر از سوخت شود که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر باشد تصریح کرد: دنیا امروز به سمت استفاده بیشتر از انرژی های تجدیدپذیر رفته است و ما نیز باید به این سمت برویم.

مروی با اشاره به این که ظرفیت های بسیار خوبی در کشور در زمینه انرژی های تجدیدپذیر داریم، تاکید کرد: شرایط آفتابی به گونه ای است که ظرفیت تولید بیش از ۶۰ هزار مگاوات برق خورشیدی فراهم است.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی ظرفیت انرژی بادی کشور را مورد اشاره قرارداد و بیان کرد: بیش از ۳۵ تا ۴۰ هزار مگاوات برق نیز از انرژی باد می توان تولید کرد.

وی با بیان این که باید از این ظرفیت های خدادادی به خوبی استفاده کنیم عنوان کرد: بجای بهره گیری از این ظرفیت ها، استفاده از نفت و انرژی های تجدیدناپذیر را در امور غیر اقتصادی سرلوحه کارها قرار داده ایم.

نایب رییس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خواستار جایگزینی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به جای انرژی فسیلی شد و تاکید کرد: مجلس با قوت به دنبال این موضوع است.

مروی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در گذشته با تدوین قوانین بودجه ای و تبصره های خاص و مختلف به این بحث ورود کرده و اکنون نیز شاه بیت طرح حمایت از صنعت برق انرژی های تجدیدپذیر است.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود بخش خصوصی به صنعت انرژی تجدیدپذیرشد و تاکید کرد: ورود بخش خصوصی و مجلس می تواند مشکلات بخش انرژی کشور را حل کند.

منبع: برق نیوز


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×