120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۱۴۱۶۲۱۲۸۲۴۹۹۹_bam_15683

نیروگاه فتوولتائیک ۱۰ کیلوواتی (پنل خورشیدی) به منظور تامین نیروی برق مورد نیاز در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شد.

نیروگاه فتوولتایک ۱۰ کیلوواتی مستقر در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروز با حضور دکتر علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و برخی از مدیران معاونت، نصب شد و آغاز به کار کرد.

مهندس مرتضی بهادری، معاون برنامه‌ریزی شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این مراسم اظهار کرد: برای ۱۰ کیلو وات پنلی که در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شده است، حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: ۱۰ کیلو وات پنل خورشیدی با سه عدد اینورتر نصب شده است که هر کدام از این اینورترها ۳/۳ دهم کیلووات توان دارند و هر کدام شامل ۱۲ پنل می‌شوند که هر پنل نیز ۲۷۵ وات توان دارد و تکنولوژی آنها مونوکریستال است.

به گفته بهادری، با هدف توسعه و فرهنگ سازی استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در سطح کشور و همچنین کاهش اثرات زیست محیطی استفاده از سوختهای فسیلی و ضرورت کاهش تلفات و پیک سایی شبکه‌های توزیع نیروی برق، اقدام به نصب پنل‌های خورشیدی تولید برق کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای بند ۶۹ قانون بودجه سال ۹۲ و همچنین بند “و” تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۳، توافق نامه‌ای مشترک بین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) و شرکت توانیر به منظور نصب ۳۰۰ کیلو وات سامانه نیروگاهی خورشیدی فتوولتاییک برای نهادهای حکومتی و ۱۲۵ کیلو وات برای مدارس و مساجد و ساختمان‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران در سال ۹۲ منعقد شده است.

وی با اشاره به نصب پنل در معاونت علمی، بیان کرد: با همین هدف، ۱۰ کیلو وات نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت ستاد توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر این معاونت بر فراز بام ساختمان معاونت علمی (ساختمان لادن) توسط متخصصان این شرکت نصب شده است.

معاون برنامه‌ریزی شرکت توزیع برق تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت نامی نیروگاه، طی گذشت دو ماه از تحویل و راه‌اندازی نیروگاه مذکور، بیشتر از سه هزار کیلووات ساعت انرژی الکتریکی از طریق خورشید تولید و به شبکه برق ساختمان معاوت علمی و فناوری ریاست جمهوری تزریق شده است.

در این مراسم، دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی، مهندس یوسف آرمودلی دبیر ستاد توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و جمعی از مدیران معاونت و کارشناسان شرکت توزیع برق تهران بزرگ حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


  1. منبع این خبر سایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) می‌باشد. به نظر می‌رسد در پاراگراف سوم، اشتباهی در هزینه‌های اعلام شده رخ داده باشد. چرا که به طور میانگین، نصب هر کیلووات پنل خورشیدی (با ملحقات آن) در حدود ۱۰ تا ۱۳ میلیون تومان هزینه دارد، حال چطور امکان دارد که برای ۱۰ کیلووات، ۱۰میلیون تومان هزینه شده باشد؟!! (قضاوت بر عهده خوانندگان گرامی!)

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×