120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

سال‌های متمادی از انرژی باد برای اهداف مختلفی استفاده شده است. در صنعت دریانوردی، کشاورزی، آسیاب‌های بادی و برای تولید برق، انرژی باد همواره در دسترس و در خدمت بشر بوده است. در بسیاری از مطالب دانیار درباره توربین های بادی و تکنولوژی وابسته به آن و همچنین آناتومی یک توربین بادی صحبت به میان آمده است. اما در این پست متفاوت، سعی داریم با استفاده از یک ویدئوی جذاب، حقایقی را درباره توربین‌های بادی به شما نشان دهیم.

همواره، مسایلی مختلفی از سوی موافقان و مخالفان توربین های بادی مورد بحث قرار می‌گرفته است. موضوعاتی از قبیل: فضای مورد نیاز نصب توربین های بادی ، قابلیت ادامه فعالیت‌های کشاورزی و دامداری در محل نصب توربین‌های بادی ، مدت زمانی که یک توربین بادی قابلیت تولید برق دارد ، مقایسه فنی و اقتصادی توربین‌های بادی با سلول‌های خورشیدی ، مقدار انرژیی که برای ساخت یک توربین بادی مصرف می‌شود و مدت زمان بازگشت انرژی و سرمایه ، مقایسه توربین های بادی و میزان مصرف آب در نیروگاه‌های حرارتی ، خطراتی که توربین‌های بادی برای پرندگان دارند ، صدای توربین‌های بادی و ….

امیدواریم از دیدن این فیلم کوتاه لذت ببرید. فراموش نکنید که تالار گفتگوی تخصصی انرژی‌های تجدیدپذیر نیز فضایی است که برای چنین مباحثی طراحی و راه‌اندازی شده است!


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×