120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

Parviz_Kardavaniچهره ماندگار علم جغرافیا و کویر با تاکید بر موقعیت مناسب ایران برای استفاده از انرژی های طبیعی خورشید و باد گفت: انرژی های نو فرصت های طبیعت برای کشور است و نباید به راحتی این فرصت ها را از دست داد.

«پرویز کردوانی» در همایشی با عنوان انرژی های تجدیدپذیر و در جمع بسیجیان شرکت برق منطقه ای سمنان در گرمسار، ایران را منبع انرژی های غنی دانست و افزود: فرهنگ استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و پایدار پیش از پایان یافتن منابع گاز، نفت و معادن ذغال سنگ، طلا و مس باید در ایران نهادینه شود.

کردوانی افزود: انرژی خورشید علاوه بر داشتن ویتامین «دی» و نیز جلوگیری از پوکی استخوان با تلاش مسوولان استان و شهرستان می تواند تولیدکننده برق کشور نیز باشد.

وی توانمندی های استان سمنان برای استفاده بهینه از انرژی خورشید را مناسب دانست و افزود: استفاده از منبع انرژی خورشید در شهرستان گرمسار می تواند ضمن نصب آبگرمکن و آب شیرین کن های خورشیدی و نیز نصب پنلهای خورشیدی برای تولید برق، امکان مناسبی برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از آلودگی هوا باشد.

پدر کویر ایران با بیان اینکه از انرژی باد با سرعت پنج کیلومتر در ثانیه نیز می توان برق تولید کرد به کارکنان برق توصیه کرد: تحقیقات خود را برای رسیدن به این امر بیش از پیش کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان نیز در این همایش گفت: این شرکت با هدف توسعه بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر با نظارت سازمان انرژی های نو ایران (سانا) پنل های خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰ کیلو وات و با اعتبار هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در این استان نصب کرده است.

«سیدعلی اکبر صباغ « افزود: ۱۴ منطقه مناسب جدید نیز برای احداث نیروگاههای بادی بر اساس اطلس باد استان سمنان شناسایی شده که بعد ار انجام مطالعات تکمیلی برای سرمایه گذاری به سرمایه گذاران ارائه می شود.

منبع: برق نیوز (به نقل از ایرنا)


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×