120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

AORA-Tulip-Solar-Ethiopia-3

توسعه جوامع روستایی آفریقایی معمولاً به دلیل عدم دسترسی مناسب و قابل اطمینان به برق بسیار محدود و با شتاب کمی صورت می‌گیرد. بیمارستان‌ها، مدارس و سایر کسب و کارها نیازمند وجود منابع الکتریسیته ثابت و قابل اطمینان هستند. دولت اتیوپی اخیراً از برنامه‌هایی برای رفع این نیاز از طریق سیستم‌های هیبریدی خورشیدی آئورا (AORA) خبر داده است. سیستم آئورا یک سیستم هوشمند محسوب می‌شود چرا که به صورت مدولار ساخته شده و نسبت به سایر سیستم‌ها از آب کمتری استفاده می‌کند. اما نکته‌ای که باعث شده این سیستم از جذابیت بیشتری برخوردار باشد، شکل ظاهری آن است. این نیروگاه خورشیدی به شکل گل لاله طراحی شده و برج دریافت کننده مرکزی خورشیدی آن همچون گل لاله در آسمان به تولید انرژی می‌پردازد.

AORA-Tulip-Solar-Ethiopia

سیستم منحصربه‌فرد آئورا فضای کمی اشغال می‌کند. هر ماژول این نیروگاه خورشیدی لاله‌ای شکل، مساحتی در حدود ۳۵۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده و می‌تواند ۱۰۰ کیلوات ساعت برق خورشیدی و ۱۷۰ کیلووات ساعت انرژی حرارتی تولید کند. این میزان تولید انرژی فقط با استفاده از ۸% از میزان آب مورد نیاز در سایر سیستم‌های CSP می‌باشد. شکل لاله‌ای این نیروگاه خورشیدی نه با هدف زیبایی آن بلکه به منظور گرم کردن هوای داخل و ایجاد برق بیشتر طراحی شده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×