120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

اطلاعات جدید حاکی از آن است که در استرالیا از هر ۵ خانه یک خانه از انرژی خورشیدی برای تأمین برق و گرمایش استفاده می‌کند. بنا به اعلام اداره آمار استرالیا، اطلاعات و نمودارهای اخیر این سازمان حاکی از آن است که ۱۹% خانوارهای استرالیایی از سیستم‌های فتوولتائیک و آب گرمکن های خورشیدی استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۱۱ میلادی میزان استفاده از سیستم‌های خورشیدی فقط ۵% بوده است که آمار و ارقام جدید حاکی از رشد سریع این صنعت طی ۳ سال اخیر است. ۱۴% از ۱۹% عنوان شده در این آمار، مربوط به سیستم‌های فتوولتائیک است که بر روی سقف منازل نصب شده‌اند.

مناطق جنوبی این قاره بیشترین مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر بام خانه‌هایشان را داشته‌اند. به نحوی که ۲۴% از ساکنین مناطق جنوبی استرالیا از سیستم‌های فتوولتائیک بهره می‌گیرند.

 

Aus-Solar

نمودار بالا، نمایانگر وضعیت استانهای استرالیا در بخش خورشیدی است. کویینزلند با ۲۰% مشارکت در نصب سیستم‌های خورشیدی جایگاه دوم را در اختیار دارد. با این حال علیرغم استقبال نسبتاً خوب شهروندان استرالیایی از انرژی خورشیدی، کماکان ۹۹٫۷% از برق مورد نیاز خانه‌های استرالیایی از شبکه اصلی برق تأمین می‌گردد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×