120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ی۱۳۹۱۱۲۲۲۰۰۰۳۷۹_PhotoAوسف آرمودلی در پاسخ به این سؤال که آخرین وضعیت ادغام سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) و سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) به کجا رسید، گفت:‌ ادغام سانا و سابا قانون است و با نظر دولت این موضوع طی لایحه‌ای به مجلس فرستاده شده است بنابراین موضوع در کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی است.

وی تاکید کرد:‌ این ادغام پس از بررسی و تأیید از سوی کمیسیون‌های مختلف برای تصویب به صحن علنی مجلس فرستاده خواهد شد.

آرمودلی در پاسخ به این سؤال که آیا از این ادغام استقبال می‌کند، گفت: ما تابع نظر دولت و قانون هستیم و قطعا با این ادغام قدم‌های مثبت بیشتری در ارتقای بهره‌وری و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر برداشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارس،در سه سال گذشته بحث انحلال سانا و سابا و تشکیل سازمانی جدید به نام “ساتبا” مطرح بوده است و درآبان ماه سال گذشته لایحه اساسنامه «سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی» (ساتبا) از سوی رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد و اکنون در حال بررسی در کمیسیون های مختلف مجلس برای تصویب است.

بر اساس آنچه در مقدمه لایحه دولت بیان شده است، نظر به اینکه طبق ماده ۸ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی – مصوب ۱۳۸۹ – به وزارت نیرو اجازه داده شده در چارچوب قانون برنامه پنجم توسعه و قانون مدیریت خدمات کشوری برای ارتقای بهره‌وری و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، نسبت به تأسیس یک سازمان با شخصیت حقوقی مستقل اقدام کند. ردیف‌های بودجه مربوط به امور مذکور را از سازمان‌های زیرمجموعه خود به سازمان جدید انتقال دهد و اساسنامه و وظایف سازمان یاد شده توسط وزارت نیرو تهیه و پس از تأیید هیأت وزیران به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، لذا به منظور ادغام سازمان‌های بهره‌وری انرژی ایران و انرژی‌های نو ایران و ایجاد سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، لایحه اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شد.

تولید ۱۵۰ مگاوات برق توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر خصوصی

رئیس سازمان انرژی‌های نو ایران در پاسخ به این سؤال که میزان تولید انرژی توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر بخش خصوصی چه میزان است، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ مگاوات برق توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر بخش خصوصی تولید می‌شود.

وی ادامه داد: این روزها بخش خصوصی در حال حمل توربین‌های خود برای نصب هستند و استقبال خوبی از سوی آنها صورت گرفته است.

آردمولی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های بادی چه میزان است، گفت: در حال حاضر خرید تضمینی برق برای هر کیلو وات ساعت ۴۶۳ تومان برای ۵ سال است که از سال قبل آغاز شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این قیمت احتمال دارد به عنوان مثال سال آینده با افزایش مواجه شود، گفت: این احتمال وجود دارد که قیمت خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در سال آینده تغییر کند و افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری فارس


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×