120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

یکی از رایج ترین و سودمندترین کاربردهای مستقیم انرژی زمین گرمایی، آبزی پروری است. آبزی پروری به معنای پرورش ارگانیسم های آب شیرین یا آب شور در یک محیط کنترل شده با هدف افزایش نرخ تولید می باشد. مهمترین گونه هایی که معمولاً اقدام به پرورش آنها میشود، عبارتند از آبزیانی نظیر ماهی کپور، گربه ماهی، ماهی خاردار، تیلاپیا، انواع قورباغه‏، ماهی سفید، انواع مارماهی، قزل آلا، سگ ماهی، میگو، انواع خرچنگ ها، صدف ها، سوسمارها، کروکودیل ها، و…

استفاده از انرژی زمین گرمایی برای پرورش آبزیان بر استفاده از انرژی طبیعی خورشید ارجحیت دارد، زیرا ثابت شده است که با استفاده ازانرژی زمین گرمایی میتوان ماهی های بیشتری را در دوره کوتاهتری تولید کرد.

دمای مورد نیاز و همچنین دوره زمانی برای رشد هر یک از گونه های آبزیان متفاوت است و برای تولید بهینه این موارد باید به دقت رعایت شود.

حوضچه های پرورش ماهی اغلب با مشکل تلفات حرارتی مواجه هستند که با کمک استفاده از روکش های سطحی، حصار کشی برفراز سطح حوضچه ها و استفاده از ذخیره‌ی حرارتی آب حوضچه ها، میتوان نیازهای حرارتی را کاهش داد.

کشورهایی مانند ایسلند، گرجستان، نیوزلند، ژاپن و چین از جمله کشورهای پیشرو در زمینه استفاده از انرژی زمین گرمایی برای پرورش آبزیان هستند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×