120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

قرن هاست که مردم چین، ایسلند، ژاپن، نیوزلند، آمریکای شمالی و دیگر مناطق از آب چشمه ها برای حمام کردن و شستشو استفاده می کنند. رومی های قدیم از آب زمین گرمایی برای درمان چشم و بیماری های پوستی و در بعضی مناطق دیگر برای گرم کردن ساختمان ها استفاده می کردند. حتی جنگ های قرون وسطی بر سر سرزمین های با چشمه‏های آب گرم رخ داد. امروزه از آب های گرم دارای حرارت بیش از 50 درجه سانتیگراد برای درمان بیماری های نظیر فشار خون بالا، روماتیسم، بیماری های پوستی و بیماری های دستگاه عصبی استفاده می شود.

کشور ژاپن به عنوان رهبر Balneology شناخته میشود. ژاپنی ها به حمام های مخصوص که به زمان های قبل برمی‌گردد اعتقاد داشتند. ژاپن با 4000 چشمه آب داغ و تسهیلات استحمام، حدود 12 میلیون توریست در سال دارد. دیگر کشورها با آب معدنی و چشمه های آب گرم شامل نیوزلند، مکزیک و آمریکا هستند.

در حال حاضر حدود 45 کشور جهان از چشمه های آب گرم خود برای این منظور استفاده می کنند. در ارتباط با توسعه چنین مراکزی، شواهد و نمونه های متعددی را می توان در سطح جهانی معرفی کرد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×