120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۱۴۲۸۱۲۹۶۹۲۰۹۳_۱۶

محققان استرالیایی در حال اجرای پروژه چند میلیون دلاری هستند که می‌تواند با استفاده از انرژی امواج اقیانوس، انرژی الکتریکی تولید کند.

محققان شرکت Carnegie Wave Energy از سال ۱۹۹۹ در حال کار بر روی فناوری موسوم به CETO هستند که شامل استفاده از امواج اقیانوس برای تولید انرژی الکتریکی است.

سازه‌های قارچی‌شکل به ارتفاع حدود دو متر به کف اقیانوس متصل می‌شوند و با شناور شدن در میان آب، می‌توانند انرژی الکتریکی و آب را بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای تولید کنند.

پنجمین فناوری از این مجموعه موسوم به CETO5 ثابت کرد که قابلیت زیست‌پذیری تجاری در مقیاس وسیع دارد. سازه‌های این سیستم به کمک امواج آب، بالا و پایین رفته و آب با فشار داخل توربین‌ها شده و همزمان در فرآیندی موسوم به اسمز معکوس (reverse osmosis) سیستم نمک‌زدایی نیز فعال و شوری آب گرفته می‌شود.

این سیستم از اواخر سال ۲۰۱۴ در جزیره گاردن استرالیا تعبیه شده و از فوریه امسال شروع به فعالیت کرده است. بر خلاف سایر سیستم‌ها، این سیستم در زیر آب قرار گرفته و در نتیجه از آسیب و فرو رفتن به دلیل جزر و مد محافظت می‌شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×