120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۱

یک شرکت پرتغالی در نظر دارد تا از پهپادها برای توسعه شبکه جهانی اینترنت و دسترسی مردم به قابلیت های آن استفاده کند. مهندسان این شرکت به تازگی نخستین پرواز آزمایشی این پروژه را با موفقیت انجام داده اند.

شرکت Quarkson از پهپاد خورشیدی موسوم به SkyOrbiter جهت عملیاتی سازه این ایده استفاده می کند. این پهپادها قابلیت های پروازی شگفت انگیزی دارند به طوریکه تا هفته ها و ماهها می توانند در آسمان به پرواز بی وقفه خود ادامه دهند. این شرکت پرتغالی اعلام کرده که پهپادهایش توانایی پرواز تا ارتفاع ۲۲ کیلومتری را نیز دارند.

۲

پرواز آزمایشی این سیستم های پروازی در دوم آوریل و در نقطه ای که اعلام نشده است صورت گرفت.

به گفته شرکت Quarkson، پهپادهای مورد نظر به تجهیزات ارتباطاتی وای – فای مجهز هستند که می توانند دسترسی مردم در دورافتاده ترین نقاط جهت به اینترنت را از رؤیا به واقعیت تبدیل کنند.

۳

آزمایش اخیری که با استفاده از این پهپادها صورت گرفته تنها نسخه کوچکی از آن چیزی است که محققان در ابعادی کلان در سر می پرورانند.

پهپهادهایی که در این پروژه آزمایشی مورد بررسی قرار گرفتند پهنای بال ۵ متری داشته و تا ارتفاع ۱۰۰ متری از زمین اوج گرفتند.

گفته می شود این شرکت پرتغالی پهپاد خورشیدی با پهنای بال ۲۲ متری نیز ساخته است اما تاکنون به دلیل مخالفت دولت پرتغال امکان آزمایش آن فراهم نشده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×