120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

M-Mo-AR-SA-94-(28)معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “هوشنگ فلاحتیان” امروز (شنبه) در آیین معارفه دکتر “سیدمحمد صادق‌زاده” به‌عنوان مدیرعامل جدید سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا)، گفت: سازمان انرژی‌های نو ایران فعالیت‌های زیادی طی سه دهه گذشته در حوزه انرژی‌های نو داشته که لازم است توفیق‌ها و عدم توفیق‌ها را شناسایی و راه آینده را مشخص کنیم.
وی افزود: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به دلیل ارزان‌بودن حامل‌های انرژی بسیار سخت بوده و است به‌طوری که کشورهایی وجود دارند که دیرتر از ما به این موضوع‌ها فکر کرده و اکنون از ما پیشی گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه دیدگاه‌های مختلفی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشورهای جهان حاکم است، گفت: به‌طور قطع باید در سبد تولید انرژی خود سهمی را برای انرژی‌های تجدیدپذیر قایل شویم به‌طوری که در سناریوهای مختلفی استفاده از حدود ۱۱ هزار مگاوات ظرفیت تجدیدپذیر برای کشور پیش‌بینی شده است.
فلاحتیان تصریح کرد: هم‌اکنون در شرایطی هستیم که ذخیره دانشی و تجربی خوبی در عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر داریم و باید از دانش و تجربه گذشتگان در این عرصه بهره‌مند شویم.
وی با بیان اینکه طی سه دهه گذشته ۲۵۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور ایجاد شده است، گفت: در کنار این کار، باید مدل ذهنی مسئولان و جامعه را درباره انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر دهیم که ارزش آن از ظرفیت ایجادشده انرژی تجدیدپذیر در کشور بیشتر است.
وی از تصویب سند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در شورای انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها، مجلس و دولت‌مردان از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور حمایت می‌کنند.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: برنامه ششم توسعه را براساس توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر پیش‌بینی کردیم و به پیش می‌بریم.
وی با تاکید بر اینکه ما باید بتوانیم منابع لازم برای توسعه این فعالیت را تامین کنیم، گفت: همه فعالیت‌ها پیرامون انرژی‌های تجدیدپذیر باید در سازمان انرژی‌های نو ایران انجام شود.
وی یادآور شد: در نظر داریم که جایگاه سازمان انرژی‌های نو ارتقا یافته و در حد معاونت وزیر قرار بگیرد.
فلاحتیان داشتن اهداف کمی را یکی از نیازهای عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: ما باید در این عرصه هدف‌گذاری کنیم تا به کمیت قابل قبول برسیم.
وی تاکید کرد: انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیرعامل جدید این سازمان حمایت قاطع وزیر نیرو و مجلس را دارد و ما به دنبال این هستیم که منابع لازم را برای آن فراهم کنیم.
وی استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی و پتانسیل مالی خارج از کشور برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را از انتظارهای خود از مدیرعامل جدید سازمان انرژی‌های نو ایران عنوان و خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون در شرایطی هستیم که می‌توانیم شاهد حرکت و سرعت متفاوت‌تری نسبت به گذشته در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر باشیم.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×