120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۸۱۵۸۳۹۸۵-۶۴۱۰۰۸۹فرماندار مشگین شهر از سرمایه گذاری یک شرکت جمهوری آذربایجان در نیروگاه زمین گرمایی و پروژه های گردشگری این شهرستان خبر داد.

ابراهیم امامی روز شنبه در جریان بازدید مدیرعامل این شرکت از نیروگاه زمین گرمایی و اماکن گردشگری مشگین شهر گفت: در صورت توافق نهایی این شرکت آذری تا یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان سرمایه گذاری خواهد کرد.

نیروگاه زمین گرمایی مشگبن شهر اولین نیروگاه زمین گرمایی خاورمیانه می باشد و توانایی تولید ۳۳مگاوات برق با استفاده از حرارت داخل زمین را دارد.

تعداد ۱۱حلقه چاه تا عمق بیش ازسه هزارو ۲۰۰متری داخل زمین در این نیروگاه حفر شده است و تاکنون علاوه بر صرف منابع ارزی یک هزار میلیارد ریال نیز برای احداث این نیروگاه هزینه شده است.

ایجاد صنایع جانبی از جمله پرورش گیاهان گلخانه ای وایجاد مجتمع های آبدرمانی با استفاده از آب ، حرارت وبخار چاه های موجود در منطقه واقع شده این این نیروگاه پیش بینی شده است .

عملیات احداث نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر از چند سال پیش در دامنه های کوه سبلان در شهرستان مشگین شهر آغاز شده است.

شهرستان مشگین شهر با ۱۷۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.

منبع: ایرانا


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×