120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۱۶۷۵۹۹۸

در سال های اخیر، کمپانی های خودروسازی به ساخت و تولید خودروهایی روی آورده اند که نه تنها سوخت کمتری مصرف کنند بلکه دوستدار محیط زیست نیز باشند. از میان آنها می توان به ساخت و عرضه خودروهای الکتریکی اشاره کرد که نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا ایفا می کنند.

اکنون آئودی، یکی دیگر از خودروسازانی است که به تولید سوخت دوستدار محیط زیست روی آورده تا بتواند سهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد. مهندسان کمپانی خودروسازی آئودی به خوبی می دانند که خودروهای برقی یا هیدروژنی هنوز جایگاه خود را بین مخاطبان و مصرف کنندگان پیدا نکرده اند در نتیجه این کمپانی به تولید سوخت متفاوتی روی آورده که می تواند عملکردی همانند خودروهای برقی یا هیدروژنی داشته باشد.

این سوخت جدید  e-diesel نام داشته و فاز اولیه تولید آن تا اواخر ماه جاری به پایان می رسد. این سوخت مبتنی بر کربن دی اکسید و آب بوده که در فرایند شیمیایی به  Co تبدیل شده و از الکترولیز برای شکستن آب و ترکیب آن با کربن دی اکسید استفاده شده که محصول نهایی این فعالیت e-diesel نام گرفته است.

دی اکسید کربن استفاده شده در فرایند  e-diesel را می توان از طریق گازهای طبیعی تامین کرد یا حتی برای اینکه سوختی هر چه سازگارتر با محیط را در اختیار داشت می توان بخشی از آن را از طریق هوا تهیه کرد که به کاهش میزان گازهای گلخانه ای در جو زمین نیز کمک بهینه ای می کند. این سوخت را می توان برای کارایی بیشتر با سوخت های فسیلی نیز ترکیب کرد.


  1. مرسده

    با درود بی کران
    ایا سیستم ایی دیزل یم نوع سیستم فیشر تروپش است وهزینه ساخت هر راکتور ان مفدار تولید ان در هر راکتور چند لیتر است
    باسپاس بی کران از وقت و پاسخ شما
    دوستدار شما مرسده کاویانی

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×