120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۳۹۸۰۹۴_۴۶۳مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) از تضمین خرید برق سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر “سیدمحمد صادق‌زاده” روز سه‌شنبه (امروز) در نشست تخصصی توسعه و کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر که با همکاری وزارت محیط زیست آلمان و با حمایت موسسه GIZ برگزار شد، گفت: انرژی‌های تجدیدپذیر تنها راه ما برای حفاظت از محیط زیست است و با پیشرفت فناوری، هزینه‌های حفاظت از محیط زیست کاهش یافته است.
وی افزود: آلمان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان پیشرو است و در زمینه نصب انرژی خورشیدی مقام نخست را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: زمانی که آلمان به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به‌ویژه انرژی خورشیدی اقدام کرد، هزینه‌ها بسیار بالا بود اما همین اقدام موجب شد تا فناوری پیشرفت کند و هزینه‌ها کاهش یابد.
صادق‌زاده با تاکید بر اهمیت تحقیق و توسعه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: خوش‌بختانه کشور ما طی چند سال اخیر به انرژی‌های نو اهتمام ورزیده است به‌طوری که هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی داریم که به‌طور مستقیم در رابطه با انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کنند.
وی تصریح کرد: دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته‌ایم و پژوهش‌های گسترده‌ای در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گرفته است که یکی از زمینه‌های بسیار مساعد، همکاری بین ایران و آلمان محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران از حمایت دولت از انرژی‌های نو در مقیاس وسیع خبر داد و گفت: دولت براساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، از پژوهش‌ها در این بخش حمایت می‌کند.
وی افزود: با پیشرفت‌های بسیار خوبی که طی سال‌های گذشته در کشور آلمان صورت گرفته است و همت والایی که در ایران در زمینه تحقیق و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد، همکاری‌های مناسبی می‌تواند بین دو کشور آغاز شود.
وی با بیان اینکه ما به اندازه آلمان برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر انگیزه داریم، گفت: از آنجا که ایران یکی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بزرگ انرژی در جهان محسوب می‌شود، با ادامه روند موجود باید بخش اعظمی از گاز کشور را به مصارف داخلی اختصاص دهیم.
وی ادامه داد: ما علاقه‌مندیم که ظرفیت گاز موجود در کشور، کل جهان را منتفع کند؛ بنابراین برای حفظ ظرفیت صادراتی باید به انرژی‌های تجدیدپذیر روی بیاوریم که این موضوع امنیت انرژی جهان را تامین می‌کند.
وی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را یک اقدام برد-برد دانست و گفت: بخشی از انرژی مصرفی خود را می‌توانیم از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنیم و ضریب امنیت انرژی را بیش از گذشته افزایش دهیم.
صادق‌زاده با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تعیین نرخ‌های بسیار جذاب خرید برق آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را دارد، گفت: نرخ‌های موجود درمقایسه با نرخ کشورهای منطقه بیشتر است و با تعرفه‌های موجود، بازگشت سرمایه در مدت چهار سال رقم می‌خورد ضمن آنکه وزارت نیروی ایران به‌مدت ۲۰ سال برق حاصل از انرژی‌های تجدیدپذیر را به‌صورت تضمینی خریداری می‌کند که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش محسوب می‌شود.
وی برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای بررسی مباحث تحقیق و توسعه، توسعه فناوری و توسعه بازار در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر خواند تا از این طریق راه‌حل‌های مناسبی برای طی این راه طولانی ارایه شود.


  1. علي

    باسلام شرکتی خصوصی دارای امکانات زمین درمسیبر تونل باد وروزهای آفتابی قراردارد حاضر به مشارکت باشرکتهای خارجی جهت سرمایه گذاری است لطفا راه نمایی فر مایید چه راهکارهای وجود داردبرای جذب سرمایه گذارخارجی متشکرم از طریق ایمیل اعلام شده منتظر میباشم متشکرم
    علی

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×