120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

geothermal02تدوین سند راهبرد ملی و نقشه راه توسعه فناوریی های مرتبط انرژی زمین گرمایی کشور توسط محققان پژوهشگاه نیرو در مراحل پایانی است.

جواد نور علیئی – استادیار پژوهش گروه انرژیهای تجدید پذیر پژوهشگاه نیرو در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر همچون انرژی زمین گرمایی و توسعه تکنولوژیهای مرتبط با آن برای دسترسی به انرژی پاک نیازمند مطالعات اصولی و دقیق است.

وی ادامه داد: در این راستا پروژه تدوین سند راهبرد ملی و نقشه راه توسعه فناوریهای مرتبط با انرژی زمین گرمایی کشور در پژوهشگاه نیرو در حال انجام است.

نورعلیئی با اشاره به اینکه این پروژه در مراحل پایانی است، گفت: در این پروژه که تمام مراحل آن در پژوهشگاه نیرو انجام شده، توسعه تکنولوژیهای مرتبط با انرژی زمین گرمایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه نتایج حاصل از این تحقیقات خوب بوده و مشخص شد با توجه به پتانسیلی که کشور در زمینه انرژی‌ زمین گرمایی دارد تمرکز بر روی چه فناوری‌هایی لازم است.

به گفته وی، ۴۵ پروژه در حوزه نیرو در پژوهشگاه در حال انجام است که نتایج آن در کنفرانس برق امسال برای آشنایی دانشگاهیان و مسئولان این حوزه منتشر می‌شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×