120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

تنها دو روز پس از آنکه شرکت Solar City از ساخت بهینه‌ترین پنل خورشیدی با ضریب راندمان ۲۲٫۰۴ درصد خبر داد، پاناسونیک امروز پنل خورشیدی ای را معرفی کرده که نسبت به نمونه‌های مشابه عادی بازار، بهره‌وری بیشتری داشته و در حال حاضر لقب کارآمدترین پنل‌های خورشیدی جهان را به خود اختصاص است.

بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان که راندمانی حدود ۲۲٫۵ درصد داشته قرار است در هفته جاری طی روند برگزاری نمایشگاه انرژی خورشیدی بریتانیا در معرض بازدید عموم قرار می گیرد.

efcb1d87-70c8-4e9a-b1fd-26befec68062-1-100620135-primary.idge_

میزان راندمان ۲۲٫۵ درصدی اعلام شده توسط پاناسونیک در پنل های مورد نظر توانسته تأییدیه اداره فناوری‌های پیشرفته ژاپن را کسب کند؛ از این رو هیچ شکی در نسبت دادن لقب بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان به آن وجود ندارد. تولید انرژی بیشتر در هر فوت مربع از این پنل، به معنای تولید و ذخیره‌ی انرژی بیشتر به صورت سالیانه بوده و این درست همان هدفی‌ است که پاناسونیک به دنبال آن است.

به گفته شرکت سازنده، این رکورد بهره‌وری گواه از پیشتازی فناوری فتوولتیک در تولید انرژی برق داشته و به کار گیری پنل های خورشید را طی چند سال آینده افزایش خواهد داد. علاوه بر این پاناسونیک روز گذشته از ماژول جدید تحت عنوان HIT N330 با ۹۶ CELL ظرفیت که توانایی تولید ۳۳۰ وات‌ساعت انرژی الکتریکی را دارا می‌باشد نیز رونمایی کرده که نسبت به مدل قبلی حدود ۱۹٫۷ درصد راندمان بیشتری را ارائه می‌کند.

در اینجا بد نیست یادآور شویم که از کنار هم قرار دادن تعدادی سلول خورشیدی (PV Cell) یک ماژول خورشیدی (PV Module) ساخته می‌شود. پاناسونیک توانسته با به کار گیری ماژول‌های ۷۲ CELL که توانایی تولید ۲۷۰ وات‌ساعت برق را دارند به این رکورد دست پیدا کند؛ البته راز کار این شرکت استفاده از صفحات به مراتب باریک‌تر فتوولتائیک نواری به جای صفحات فتوولتائیک مونوکریستال است. لازم به ذکر است که بر اساس گفته‌های شرکت سازنده، نسخه تجاری این پنل ها زودتر از بهار سال آینده راهی بازار نخواهد شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×