120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

کرمانشاه- سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری کرمانشاه گفت: با انعقاد تفاهم نامه با شرکتی از جمهوری چک نیروگاه ۵۰ مگاواتی خورشیدی در کرمانشاه احداث خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هدایت حاتمی در جلسه انعقاد تفاهم نامه برای احداث نیروگاه خورشیدی در کرمانشاه با مشارکت یک شرکت خصوصی از کشور جمهوری چک بر ضرورت تغییر رویکرد استان برای دستیابی به برق مصرفی از طریق استفاده از انرژی های پاک تاکید کرد.

وی گفت: امروزه در بسیاری از نقاط جهان، از سیستمهای فتوولتائیک و به عبارتی برق خورشیدی برای صرفه جویی در نحوه تولید برق و نیز در کاربردهای خارج از شبکه و سیستم های قابل حمل استفاده می شود چرا که این کاربردها با توجه به عدم امکان انتقال شبکه سراسری برق به برخی نقاط و به ویژه نداشتن توجیه اقتصادی و فنی برای در اختیار قراردادن شبکه ۲۰ کیلوولت برای مناطق مختلف راه حل مناسبی بوده و توجیه اقتصادی نیز در این زمینه دارد.

حاتمی همچنین حفظ منابع تجدید ناپذیر و ذخیره آنها، ایجاد نکردن آلودگی هوا، تامین روشنایی در مناطق دور افتاده و مکان­ هایی که ارزش سیم و کابل­کشی ندارند، کاهش بسیار زیاد هزینه های تعمیر و نگهداری، صرفه ­جویی بسیار در هزینه برق مصرفی و نصب آسان در هر محل را از جمله ویژگی های این سیستم خواند.

معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: مصمم هستیم که با تعمیم این مدل در نقاط مختلف استان؛ کرمانشاه را از نظر تولید برق از انرژی های پاک در کشور سرآمد کنیم و به گونه ای عمل کنیم که تامین برق برای مناطق دورافتاده، تامین برق چراغ های راهنمایی و رانندگی، مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی و همچنین سایر تجهیزات شهری و … از این محل تأمین شود.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری در ادامه با اشاره به اینکه سیاست مدیریت ارشد استان استفاده از توان تشکل های مردم نهاد همچون اتاق تعاون و اتاق بازرگانی برای مشارکت کردن در چنین طرح های مهمی است، گفت: هدف از این نشست نیز نهایی کردن تفاهم نامه احداث نیروگاه ۵۰ مگاواتی و تولید پنل های خورشیدی توسط یک شرکت خارجی از کشور چک بوده که قرار است با مشارکت بانک کشاورزی، سرمایه گذار خارجی، اتاق تعاون و شرکت های برق منطقه ای و توزیع این مهم را به سرانجام رساند.

حاتمی در پایان از تمام دستگاه های مرتبط همچون منابع طبیعی و صنعت، معدن و تجارت خواست که برای عملیاتی کردن این پروژه نهایت تسریع را کنند.

شایان ذکر است که این پروژه برای اولین بار با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیون یورو، قرار است که ظرف مدت ۲۰ ماه در یکی از مناطق استان کرمانشاه احداث و به تولید برسد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×