120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

۱۹۰۵۰۲۷

قزوین- دبیر ستاد سرمایه گذاری استان قزوین گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی و تسریع در صدور مجوز تا دو ماه آینده کلنگ ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین به زمین زده می شود.

به گزارش مهر، سید محمد علی قاسمی در جلسه با سرمایه گذار بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه خورشیدی که عصر یکشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: برای توسعه آینده استان همه مسئولان باید احساس وظیفه کنند و با تسهیل در امور سرمایه گذاری رغبت حضور کسانی که با سرمایه های خود آماده خدمت به استان شده اند را فراهم کنند.

وی افزود: خوشبختانه امور زیربنایی در استان در حد قابل قبولی است وموقعیت استراتژیک استان با نزدیکی به پایتخت و قرار گرفتن در مسیر چند استان مهم کشور شرایط را به گونه ای فراهم کرده تا قادر باشیم خدمات شاخصی به هموطنان کشور هم ارائه کنیم.

قاسمی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که می تواند موجب نگرانی و یا پشیمانی سرمایه گذاران در منطقه ای شود طولانی شدن مسیر دریافت مجوز برای کارهای بزرگ است و ما اعتقاد داریم با شرایط فعلی و قوانین موجود هم می توانیم زمان بسیاری از مجوزها را کوتاه کرده و همکاری بیشتری با کارآفرینان داشته باشیم.

وی یادآورشد: باید شرایط در استان به گونه ای باشد تا با یک عزم ملی و همگانی میان مسئولان استان کاری کنیم تا سرمایه گذار بسرعت به نتیجه برسد و بتواند با راه اندازی پروژه به اهداف اقتصادی خود دست یابد که در این صورت استان نیز از منافع اشتغال و توسعه ای طرح ها بخوبی بهره مند خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه یکی از سرمایه گذاران ایرانی که در آلمان فعالیت دارد و تجربه ارزشمندی در ساخت نیروگاههای خورشیدی دارد به دلیل علاقه به کشور آماده سرمایه گذاری در احداث نیروگاه خورشدی در استان شده که باید ما هم با تسهیل در دریافت مجوز کاری کنیم تا پروژه مهم ساخت نیروگاه بسرعت عملیاتی شده و کلنگ آغاز عملیات آن به زمین زده شود.

۱۹۰۵۰۳۲

قاسمی یادآور شد: این متقاضی خوشبختانه توان مالی خوبی دارد و بدون کمک های دولتی حاضر شده پروژه را اجرا کند و از ما فقط انتظار دارد در امور راه اندازی و احداث تسهیلات لازم را ایجاد کنیم.

وی افزود: آنچه ما به عنوان مرکز خدمات سرمایه گذاری می توانیم انجام دهیم این است که فرآیند صدور مجوزها را کوتاه کنیم که این کار شامل همه دستگاههای اجرایی مانند محیط زیست، امور اراضی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و شرکت توزیع نیروی برق هم می شود.

دبیر ستاد سرمایه گذاری استان قزوین گفت: کمک به شناسایی، تامین و واگذاری زمین از دیگر تسهیلاتی است که از سوی مسئولان استانی در این طرح پیش بینی شده و امیدواریم در اجرای آن سرعت لازم را داشته باشیم تا انگیزه لازم را برای حضور سرمایه گذار فراهم کنیم.

۱۹۰۵۰۳۳

وی یادآورشد: خوشبختانه هماهنگی لازم بین مسئولان ذیربط استان وجود دارد و امیدواریم در کوتاهترین زمان ممکن کارها به نتیجه برسد و قبل از نیمه دوم دی ماه امسال بتوانیم کلنگ ساخت را به زمین بزنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین اظهارداشت: تیمی با حضور سرمایه گذار از مناطق دارای شرایط برای ساخت نیروگاه بازدید میدانی خواهند کرد تا پس از تعیین زمین نسبت به خرید و یا واگذاری آن اقدام قانونی صورت گیرد.

قاسمی گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ هکتار است که پس از شناسایی به کارگروه معرفی خواهد شد.

وی افزود: این طرح در ردیف صنایع های تک است و توسعه انرژی های نو در استان هم در اولویت قرار دارد و چون استقرار صنایع آب بر دراستان ممنوع شده و این طرح نیازی به آب ندارد بهترین پروژه برای اجرا در استان محسوب می شود که امیدواریم با احداث آن مردم استان از منافع اقتصادی طرح برخوردار شوند.

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×