120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

نخستین ساختمان انرژی شهر تهرانرئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه ساختمان انرژی بوستان نیلوفر نخستین ساختمان انرژی ایران است گفت: این مکان باید به مرکزی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان، زنان خانه دار و علاقمندان به موضوع جهت آشنایی با کاربرد انرژی های نو تبدیل شود.

محمد مهدی گلمکانی، در بازدید از پروژه های انرژی های تجدید پذیر منطقه یک و سه با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور فرهنگ سازی استفاده از انرژیهای تجدید پذیر جهت آشنایی عمومی با انرژیهای جایگزین و کاهش مصرف انرژی و گازهای آلاینده ، ستاد محیط زیست شهرداری تهران تاکنون، در قالب پروژه‌های اجرایی زیست محیطی خود به طراحی و اجرای ۷ بوستان انرژی در سطح شهر تهران اقدام کرد.

وی با بیان اینکه از نمونه پروژه های اجرا شده در این خصوص می‌توان به بوستان انرژی خلیج‌فارس منطقه ۳ تهران اشاره کرد افزود: طبق برآوردهای انجام شده با استفاده از تجهیزات مورداستفاده در این بوستان به طور سالانه ۵۶٫۷ مگاوات انرژی تولید می شود که این امر موجب کاهش ۳٫۲۳ تنی میزان انتشار گاز دی اکسید کربن در سال می‌شود.

گلمکانی با اشاره به ساختمان انرژی واقع در بوستان نیلوفر منطقه یک شهرداری تهران گفت: از دیگر پروژه های اجرا شده برای توسعه انرژهای تجدیدپذیر ساخت ساختمان انرژی در بوستان نیلوفر است که به عنوان اولین ساختمان انرژی در شهر تهران شناخته می شود.

گلمکانی اضافه کرد: این ساختمان به عنوان نمایشگاه دائمی و کاربردی انرژی های تجدید پذیر بوده که با مصالح و روشهای طبیعی و سازگار با محیط زیست اجرا شده و سالانه از انتشار بیش از ۳۰۰۰ کیلوگرم CO2 و آلاینده های زیست محیطی در فضا جلوگیری می کند.

وی با اشاره به مساحت خوب بوستان نیلوفر اظهار داشت: این بوستان از زیرساختهای مناسب برخودار است و در حال طراحی و تبدیل کردن این بوستان به بوستان انرژی هستیم.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در بازدید از مرکز تحقیقات و نمایشگاه انرژی های نو در بوستان نیلوفر منطقه یک گفت: این مکان باید به مرکزی برای بازدید دانش آموزان، ، زنان خانه دار و بقیه اقشار علاقمند تبدیل شودتا آنها از نزدیک با کاربرد انرژی های نو و تجدیدپذیر آشنا شوند.

بر اساس گزارش ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، از دیگر اهداف بازدید از پروژه های انرژی تجدیدپذیر منطقه یک و سه، آشنایی نمایندگان معاونت معماری و شهرسازی با موضوع توسعه انرژی های تجدید پذیر توسط شهرداری تهران بوده و تلاش شد که ضمن آشنایی این معاونت با پروژه‌های اجرایی در زمینه توسعه انرژی‌ها نو بر ضرورت لحاظ استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر در مبانی ساخت و ساز ساختمان ها، زمان صدور و اخذ پروانه و پایان کار توسط معاونت معماری شهرسازی و اداره کل معماری ساختمان تأکید شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×