120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

aban91_1با اجرای یک سری راهکارهای ساده برای کاهش مصرف انرژی گرمایشی در بخش ساختمان کشور ازجمله عایق کاری سامانه تأسیسات و لوله‌ها، عایق کاری جدارۀ خارجی ساختمان و نصب پنجره‌های دوجدارۀ استاندارد علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای زندگی ساکنین و افزایش سطح رفاه می‌توان مصرف انرژی در این بخش را حدود ۳۵ درصد کاهش داد.

مجری طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی سابا گفت: با اجرای راهکارهای کاهش مصرف انرژی گرمایشی در بخش ساختمان‌های کشور مصرف انرژی حدود ۳۵ درصد کاهش می‌یابد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “احمدرضا توکلی” با بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای یک سری راهکارهای ساده برای کاهش مصرف انرژی گرمایشی در بخش ساختمان کشور از جمله عایق کاری سامانه تأسیسات و لوله‌ها، عایق کاری جدارۀ خارجی ساختمان و نصب پنجره‌های دوجدارۀ استاندارد علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای زندگی ساکنین و افزایش سطح رفاه می‌توان مصرف انرژی در این بخش را حدود ۳۵ درصد کاهش داد.
وی با بیان اینکه پوستۀ بیرونی ساختمان در مصرف برق و انرژی فسیلی بسیار مؤثر است، ادامه داد: معمولاً در طول فصل سرد حرارت از ساختمان خارج و در فصل گرم هوای بیرون به داخل ساختمان نفوذ می کند، بنابراین نصب پنجره‌های دوجداره با قاب‌های فلزی ترمال بریک، چوبی و یا PVC استاندارد باعث به حداقل رساندن نفوذ هوا از بیرون به داخل ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود.
توکلی ادامه داد: عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک کردن آن در تابستان دارد؛ به طوری که با عایق کاری می‌توان دمای داخلی یک ساختمان را در زمستان ۵ درجه گرمتر و در تابستان ۱۰ درجه خنک تر نگه داشت.
وی یادآور شد: هرچه میزان مقاومت حرارتی عایق بالاتر باشد، آن عایق حرارت کمتری را از خود عبور می‌دهد.
توکلی درزبندی درب و پنجره‌ها را یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان عنوان کرد و گفت: عدم درزگیری مناسب پنجره‌ها، درب ورودی و نیز عملکرد نامناسب دمپرها باعث هدررفت انرژی موردنیاز برای گرمایش و سرمایش ساختمان می‌شود.
وی ادامه داد: با به کارگیری یک درزگیر بادوام می‌توان از نفوذ و خروج هوا به داخل ساختمان جلوگیری کرد و معمولاً اولین اقدام با درزبندی منابع یا مکان های غیرمتحرک آغاز می‌شود که بیشترین اتلاف را به‌خود اختصاص می‌دهند. بهتر است درزگیرهایی انتخاب شوند که علاوه بر منعطف بودن، طول عمر بالایی نیز داشته باشند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×