120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

energy house - passive house

یک ساختمان در کاوفبویرن آلمان، اولین ساختمانی است که گواهینامه خانه غیرفعال را دریافت کرده است.

خانه انرژی، یکی از پایدارترین ساختمان‌های جهان است که دارای مصرف گرمای سالانه تنها ۸ کیلووات ساعت بر متر مربع است و دارای سیستم‌های فتوولتائیک ۲۵۰ متر مربعی در پشت بام است.

طبقه جدید ساختمان غیرفعال، به همراه یک طبقه اضافی اوایل سال جاری راه‌اندازی شد؛ این ساختمان‌ها برای تبدیل منبع انرژی ساختمان از منابع فسیلی به انرژی تجدیدپذیر توسعه یافته‌اند.

برای اینکه یک ساختمان بتواند مجوز خانه غیرفعال را دریافت کند، نباید بیش از ۴۵ کیلووات ساعت بر متر مربع از انرژی اولیه تجدیدپذیررا در سال مصرف کند و در طول یک سال باید حداقل ۶۰ کیلووات ساعت بر مربع متر انرژی تجدیدپذیر تولید کند. پارامترهای سختگیرانه خانه غیرفعال سبب شده که این ارقام به ترتیب ۳۰ کیلووات ساعت بر متر مربع کاهش و ۱۲۰ کیلووات ساعت بر مترمربع افزایش یابد.

خانه انرژی در واقع فقط کمی از میزان انرژی مورد نیاز یعنی ۱۰۳ کیلووات ساعت بر متر مربع را تولید کرده است؛ اما با توجه به سطوح مصرف انرژی بسیار عالی همچنان دارای مجوز رسمی است. نیاز کلی این خانه به انرژی اولیه تجدیدپذیر فقط ۲۱ کیلووات ساعت بر مربع متر در هر سال است که تقریبا یک سوم کمتر از میزان مورد نیاز است و در نتیجه اجازه جبران تولید انرژی کمتر را دارد.

این ساختمان ۹۰۰ متر مربعی برای رسیدن به مجوز و کسب اعتبار از فناوری‌های مختلف استفاده کرده است که قابل ذکر است که هیچ کدام از این فناوری‌ها امروزه عادی نیستند.

بهره‌وری انرژی از طریق پنجره‌های سه جداره، “سطح عالی” از حفاظت حرارتی را ارائه می‌دهند؛ سطح بالایی از پوشش ساختمانی که هوا در آن نفوذ نمی‌کند و تعدادی از سیستم‌های تهویه مختلف که در واقع ابتدا برای مقایسه نصب شده است.

در جای دیگر یک پمپ حرارتی مقدار کمی از حرارت و آب گرم مورد نیاز را فراهم می‌کند و در عین حال انرژی اضافی که از طریق سیستم فتوولتائیک تولید شده است، به شبکه بازمی‌گردد.

خانه انرژی در سال گذشته تکمیل شد و گواهینامه آن نوامبر امسال به صاحبان آن اعطا و ساختمان نیز برای بازدید عموم باز شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×